Jó ritmusban játszottunk, nyertünk a DVTK ellen

2020. december 14.
Jó ritmusban játszottunk, nyertünk a DVTK ellen Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését kadett leány A csapatunk, amely a DVTK Akadémia A-t múlta felül több mint húsz ponttal.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, szigorú védekezésünknek köszönhetően ellenfelünk nehezen talált a gyűrűbe, kevés pontot kaptunk. A nagyszünetben már jelentős különbséggel, 23 ponttal vezettünk (25-48), s bár a második félidőben már többet hibáztunk, az előnyünk megmaradt a mérkőzés végéig.

Szentpáli Gergő: – Az első félidőben kifejezetten jó ritmusban kosárlabdáztunk, fegyelmezetten védekeztünk, jól reagáltuk le ellenfelünk zóna védekezését is. A mérkőzés második felében, ahogy kezdtünk fáradni, sajnos egyre több rossz döntés született főleg támadásban. Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak, mert ismét nagyot harcolt mindenki!

DVTK Akadémia A–NKA Pécs A 55-78 (13-25, 12-23, 12-18, 18-12)

Kadett leány bajnokság. NKA Pécs A: Kohn 9/3, Palásti 20/3, Fekete 8, Varga 9/6, Simon D. 7/3. Csere: Szakolczi 15, Jónás 3/3, Halmágyi Kata 4, Szantner 3/3, Morshauzer. Vezetőedző: Szentpáli Gergő.