Jó teljesítménnyel nyert junior fiú csapatunk

2020. október 05.
Jó teljesítménnyel nyert junior fiú csapatunk Nagyon szép sikerrel indította a szezont junior fiú A csapatunk, amely jól játszott a ZTE otthonában, s végül nyolc ponttal győzött.

Nagyon elkapta a fonalat junior fiú A csapatunk a bajnoki rajton. A ZTE otthonában remek teljesítménnyel rukkolt elő csapatunk, minden játékosunk hozzátette a magáét a sikerhez. Meszlényi Róbert és Rátgéber Tamás kiválóan irányította az együttest, Kazy Balázs pontosan célzott, szórta a triplákat (hatot vágott be mindössze tíz kísérletből!), Bánfi Balázs a második félidőben megfogta a hazaiak egyik legjobbját, Csuti Kornélt, s jól dolgoztak magas embereink, Kelemen Benjámin és Schmera Gergely is.

Kmézics Zorán: – Nagyon elégedett voltam a látottakkal, fontos idegenbeli mérkőzést nyertünk meg. Az első félidőben ragyogóan játszottunk, a nagyszünetben azt mondtam a fiúknak, ez olyan volt, mint egy oktatófilmben. Remekül védekeztünk és támadtunk. Ellenfelünk már az ekkor sokat zónázott, a második félidőben pedig szinte végig ezt tette, igyekezett minket lelassítani. Többé-kevésbé ennek is megtaláltuk az ellenszerét, így tartani tudtuk az előnyünket a meccs végéig.

Zalakerámia ZTE KK–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs A 71-79 (20-27, 12-15, 16-19, 23-18)

Junior fiú bajnokság, alapszakasz, 1. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs A: Meszlényi 9/3, Árva-File 12/9, Kazy 23/18, Bánfi 5, Schmera 9. Csere: Kelemen 6, Pifkó 5, Rátgéber T. 5/3, Rákosi, Staubach 5/3, Vasas. Vezetőedző: Kmézics Zorán.