Jó szájízzel zártuk az alapszakaszt

2019. december 07.
Jó szájízzel zártuk az alapszakaszt Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt junior leány csapatunk, amely huszonhat ponttal nyert a Török Flóris-Törekvés SE vendégeként.
Ennek a sikernek is köszönhetően pozitív mérleggel zárta Akadémiánk csapata az alapszakaszt, hiszen a tíz forduló alatt hat győzelmet aratott és négyszer kapott ki. A hatodik győzelemért meg kellett dolgozniuk a lányoknak, ezt sem adták ingyen, de jó volt látni, hogy a megfelelő hozzáállásnak, akaratnak és koncentrációnak köszönhetően nem sok esélye volt az ellenfélnek. A nagyszünetben még szoros volt a mérkőzés, hét ponttal vezettünk, a harmadik negyedben azonban eldöntöttük a bajnokit, hiszen tizenhatra hizlaltuk az előnyünket, s végül 76-50-re nyertünk.
Csapatunkban a legtöbb pontot Ilina Selcova szerezte, 17-ig jutott, Vojinovic Milica pedig mindössze eggyel maradt le mögötte.
Hartung Anita: – Ezzel a mérkőzéssel lezárult az alapszakasz számunkra. Hat győzelmet sikerült szereznünk, és harmadikként megyünk tovább a középszakaszba. Maximális koncentrációt és erőfeszítést, a csapat iránti elhivatottságot, valamint kiemelkedő edzésmunkát várok a lányoktól az új évben.

Török Flóris-Törekvés SE–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 50-76 (19-22, 8-12, 14-23, 9-19)
Junior leány bajnokság, kiemelt B-csoport. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Selcova 17/3, Csényi 8/3, Édes 3/3, Vojinovic 16, Drávecz 10. Csere: Laczkó 11/3, Kötő, Szamosi, Solymosi 7, Kropp 4. Vezetőedző: Hartung Anita.