Jól működött a védekezésünk, simán nyertünk a rajton

2021. október 01.
Jól működött a védekezésünk, simán nyertünk a rajton Magabiztos győzelemmel kezdte a bajnoki szezont kadett leány A csapatunk, amely hazai pályán több mint ötven ponttal nyert a BEAC-Újbuda KA A ellen.

Úgy kezdték a lányok ezt a bajnokit, ahogy hazai pályán kell: hatalmas lendülettel, agresszíven, ellentmondást nem tűrően, aminek hamar meglett az eredménye. Az első negyedben több mint húszpontos előnyre tettek szert (27-4), ezzel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. A második negyedben kicsit lankadt a koncentráció, a nagyszünet után azonban ismét jelentős volt a különbség a két csapat között, s rohamosan nőtt az előnyünk is – végül 99-46-ra győztünk.

Csapatunkban Rátkai Eszter nyújtotta a legjobb teljesítményt, 24 perc alatt dobott 27 pontot, emellett szerzett 7 labdát, kiosztott 5 gólpasszt, leszedett 4 lepattanót és volt 5 kiharcolt faultja – 41-es teljesítményindexével kiemelkedett a mezőnyből.

Eördögh Edit: – Idei első bajnoki mérkőzésünket hatalmas lendülettel kezdtük, agresszívan védekeztünk, ami sok könnyű indításgólt eredményezett. A második negyed kivételével, ahol figyelmetlenek voltunk védekezésben, elmaradtak a kizárások és sok könnyű kosár alatti pontot kaptunk, az egyéni és a csapatvédekezésünk is jól működött, erre szerettük volna a hangsúlyt fektetni. Nagyon sok munka vár még ránk, de a lányok hozzáállása és küzdeni akarása maximális volt. Gratulálok a csapatnak, csak így tovább!

NKA Pécs A–BEAC-Újbuda KA A 99-46 (27-4, 30-24, 18-7, 24-11)

NKA Pécs A: Küllős 5, Rátkai 27, Piukovits 4, Szakolczi 16, Felső 8. Csere: Bercsi 19, Bojtár 8, Kropp 4, Molnár 6, Sánta G. 2. Vezetőedző: Eördögh Edit.