Jól reagáltak a lányok, visszaküzdötték magukat

2020. november 20.
Jól reagáltak a lányok, visszaküzdötték magukat Nem sok választotta el junior leány A csapatunkat a győzelemtől a DVTK Akadémia vendégeként – a házigazdák az utolsó percekben kerekedtek fölénk.

Második bajnokiját játszotta le junior leány A csapatunk, s nagyon közel állt hozzá, hogy Miskolcon kicsikarja a győzelmet. Az első negyedet még a házigazdák nyerték meg, a következő kettőt viszont Laczkó Sáráék, ennek köszönhetően az utolsó felvonás előtt volt esélyük a sikerre: 58-56 volt az állás. Négy perccel később pedig úgy tűnt, be is húzzák a meccset, hiszen remekül indították ezt a negyedet, s 70-60-ra már ők vezettek. A záró perceket azonban a miskolciak uralták, akik szép lassan ledolgozták hátrányukat, sőt, fordítottak, és végül 83-77-re nyertek.

Csapatunkban Olawuyi Adenike nyújtotta a legjobb teljesítményt, dupla-duplával zárt: 21 pontja mellett 11 lepattanót szerzett.

Vilipics-Kmézics Daliborka: – Sajnos rosszul kezdtük a mérkőzést, jelentős hátrányba kerültünk az első negyedben. Nagy pozitívum, hogy ebben a helyzetben jól reagált a csapat, vissza tudtunk kapaszkodni, sőt, egy ideig vezettünk is. A koncentrációnk azonban az egész meccsen nem volt folyamatosan magas szintű, a hajrában büntetőket hibáztunk, így végül nem tudtunk győzni.

DVTK Akadémia–NKA Pécs A 83-77 (27-13, 16-23, 15-20, 25-21)

Leány junior bajnokság. NKA Pécs A: Laczkó 16/6, Csényi 4, Habling 9, Drávecz 2, Olawuyi 21. Csere: Nagy R. 8/6, Kohn 2, Édes 11, Palásti 4, Varga, Orbán. Megbízott edző: Vilipics-Kmézics Daliborka.