Jól sikerült a bemutatkozásunk, U20-as fiú csapatunk legyőzte a Kaposvárt!

2022. április 21.
Jól sikerült a bemutatkozásunk, U20-as fiú csapatunk legyőzte a Kaposvárt! Győzelemmel kezdte szereplését U20-as fiú csapatunk a Körmenden zajló Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon: az első csoportmeccsünkön az NB I. A csoportból érkező Kaposvári KK U20 ellen nyertünk kilenc ponttal.

Óriási csatát vívott U20-as fiú csapatunk a nyolcas döntő első mérkőzésén, és borítékolható, hogy minden meccsünk legalább ilyen kemény és húzós lesz. A nyitó fordulóban az NB I. A csoportjának alapszakaszát a negyedik helyen zárt Kaposvári KK U20 volt az ellenfelünk, amely ellen az első negyedben hatpontos előnybe kerültünk, a nagyszünetben pedig 51-47-re vezettünk. A harmadik negyedben aztán nagyon fegyelmezetten és jól játszottunk, Herger Salamon pontjainak köszönhetően növeltük a különbséget (25. perc: 49-65), s úgy tűnt, eldöntöttük a meccset. A záró felvonásban ugyan visszajöttek a kaposváriak tízen belülre, de arra nem volt reális esélyük, hogy utolérjenek minket, így végül 93-84-es győzelmet arattunk!

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Kemény negyven percen vagyunk túl, hatalmas hullámvölgyekkel tarkított mérkőzés volt. Amikor fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk, többször is nagyobb előnyt alakítottunk ki ellenfelünkkel szemben, viszont ezeket percek alatt leromboltuk eladott labdákkal, amikből könnyű kosarakat kaptunk. A meccs végén fontos pillanatokban határozottabbak voltunk, ennek köszönhető a győzelem. Ezt most gyorsan el kell felejteni, készülünk a Körmend elleni találkozóra!

Kaposvári KK U20–NKA Pécs U20 84-93 (23-29, 24-22, 12-24, 25-18)

NKA Pécs U20: Váits 13, Meszlényi 8/6, Scherer 6, Kollár 15/3, Herger 19/3. Csere: Kármán 7, Kazy 8/6, Rátgéber T. 3/3, Bálint B. 4, Molnár 10/3, Schmera. Vezetőedző: Sértő Ádám.

További eredmények: Egis Körmend U20–MAFC U20 82-71, Szolnoki Olajbányász U20–Budapesti Honvéd SE U20 68-75, Falco Szombathely U20–SMAFC U20 80-40.