Junior válogatottjaink szagoltak egy kis puskaport

2021. április 08.
Junior válogatottjaink szagoltak egy kis puskaport A negyeddöntős párharc második mérkőzésén egy kezdőcsapatnyi játékost kellett nélkülöznünk, így pedig nem volt esélyünk a mezőny legerősebb csapata ellen.

Nem sok jót ígért, hogy öt játékosunk hiányzott a Nyíregyháza elleni hazai mérkőzésen, közülük többen is ott lehettek volna a kezdőben: Sedin Karavdicra, Scherer Bálintra, Kollár Bencére, Uros Rosicra és Fekete Dávidra sem számíthattunk. Ennek megfelelően hamar be kellett látni, hogy a negyeddöntős párharc második meccsén nem teremhet számunkra babér, az NB I-es rutinnal felvértezett, az alapszakaszt a tabella élén záró vendégek nem hagyták ki a ziccert és magabiztosan győztek.

Mi pedig arra használtuk a mérkőzést, hogy három junior válogatott játékosunknak is jócskán adtunk játékperceket: Meszlényi Róbert 19, Kazy Balázs 10, Schmera Gergely 5 percet tölthetett a pályán. A fiúk éltek a lehetőséggel, nem voltak megilletődöttek – szagoltak egy kis puskaport a felnőtt mezőnyben, s tapasztalatszerzésnek kiváló volt ez a „bevetés”.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Nyíregyházának a győzelemhez! Mi ma nagyon rosszul játszottunk, ellenfelünk pedig nagyon jól. Hazai pályán nem tudtunk hatvan pontot dobni, a vendégek viszont kiválóan dobtak kívülről, így nem lehetett esélyünk a mezőny legjobb csapata ellen. Sokat hibáztunk, a Nyíregyháza pedig van olyan jó együttes, hogy ezeket rögtön kihasználta.

Borisz Maljkovics: – Csak 2-0, még nincs vége! Ma szép kosárlabdát mutatott a csapatom. Készülünk a következő mérkőzésre.

A párharc harmadik mérkőzése április 11-én, vasárnap 18 órakor lesz Nyíregyházán.

NKA Pécs–HÜBNER-Nyíregyháza BS 59-103 (15-27, 14-28, 18-20, 12-28)

Férfi NB I. B Piros csoport, negyeddöntő, 2. mérkőzés. NKA Pécs: Váits 16/9, Lados 10, Benke 10, Kocsis 12, Gáspár M. 2. Csere: Meszlényi 2, Fülöp Zs. 2, Kazy 3/3, Molnár 2, Schmera, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. HÜBNER-Nyíregyháza BS: Ubilla 11/3, Mohácsi 10/6, Bazsó 10/3, Kiss B. 5/3, Tóth G. 19/6. Csere: Bus 16/6, Szobi 15/9, Vaskó 12/12, Kuttor 2, Demeter 3/3, Czinger. Vezetőedző: Borisz Maljkovics.