Kadett, junior fiú és lány csapataink is a kiemelt bajnokságban!

2015. október 05.
Kadett, junior fiú és lány csapataink is a kiemelt bajnokságban! Az Akadémia junior fiú és lány, valamint kadett leány csapatai mellett a kadett fiúk is bejutottak a kiemelt bajnokságba a hétvégén Baján. Emellett serdülő "B" fiú csapatunk is megkezdte a bajnoki menetelést.
2015.10.03-04. Baja
Kadett fiú selejtező

Baja - Kosárlabda Akadémia Pécs 68-81 (16-17, 22-16, 26-14, 18-11)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Kovacsics 20, Erdei 11, Vad 8, Mogyorósi 8, Halász 4, Perlaki 3, Tóth B. 2, Szentpáli 1, Tóth R. 1, Várbíró-, Fekete-, Varga-.

Zalay Zoltán:A nagy igyekezet görcsössé tett minket, sok hibával elizgultuk a mérkőzést, de el kell ismerni a Baja ezen a mérkőzésen jobb volt.

Békés - Kosárlabda Akadémia Pécs 50-62 (9-22, 10-20, 11-16, 20-4)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Fekete 12, Kovacsics 9, Vad 9, Erdei 7, Tóth B. 6, Mogyorósi 6, Tóth 4, Halász 4, Varga 4, Tóth R. 4, Szentpáli 1, Várbíró-, Zalay-.

Zalay Zoltán: Nem volt hibázási lehetőségünk, így is játszottunk, már a félidőre eldöntöttük a mérkőzést. Tudtunk a 3. mérkőzésre tartalékolni is.

Zsíros Akadémia - Kosárlabda Akadémia Pécs 31-89 (10-26, 4-14, 10-20, 7-29)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Erdei 18, Mogyorósi 13, Fekete 11, Vad 9, Varga 9, Tóth R. 8, Kovacsics 7, Perlaki 5, Tóth B. 4, Halász 3, Szentpáli 2, Zalay-.

Zalay Zoltán: Felnőttünk a feladathoz és nagyon meggyőző játékkal nyertünk, így bejutottunk a kiemelt bajnokságba. Az egész csapat kiválóan küzdött, CSAPAT voltunk.

2015.10.03., Siófok

Serdülő fiú bajnokság 1. forduló Dél - nyugati terület "C" csoport

Kosárlabda Akadémia Pécs "B"-Siófoki Kosársuli 115-8

Kaposvári KK "B"-Kosárlabda Akadémia Pécs "B" 71-63

Edzők: Kaltenecker András, Németh Konrád

Kaltenecker András: Lejátszottuk első mérkőzéseinket a serdülő bajnokságban, mindkét mérkőzésen hasznos tapasztalatokat szereztünk. A második mérkőzésen sajnos nem sikerült nyernünk, pedig az első negyedet 17 ponttal nyertük. Félidőre mar x volt, és hiába sikerült a harmadik negyedben többször is vezetni, sajnos a végére elfáradtunk. A mérkőzés alatt kihagyott 26 büntető se igazán segített...Bízom benne, hogy edzésen is tudunk majd hasonló ritmusban dolgozni, így komoly ellenfeleink ellen is több esélyünk lesz. Köszönöm a srácok munkáját, megpróbálták kihozni magukból a maximumot. Köszönjük a minket elkísérő "B" közép lelkes biztatását.

2015.10.03., Pécs

Junior leány bajnokság, 1. forduló

PEAC - Kosárlabda Akadémia Pécs - Atomerőmű KSC Szekszárd 94-58 (28-8, 19-19, 20-14, 27-17)
Edzők: Imreh Ajtony, Hartung Anita

PEAC - Kosárlabda Akadémia Pécs: Juhász 25/3, Demeter 11, Szeitl 10, Séra 10, Bázel 8, Szücs L. 7/3, Benke 7, Zólyomi 7, Sellei 6, Tenyér 3.

Imreh Ajtony: Örülünk a győzelemnek. Sikerült nagy ritmusban játszanunk a mérkőzés első és utolsó negyedében is. Ez mindenképpen pozitív. Sajnálatos viszont, hogy sérültek száma gyarapodott, hiszen Bázel Bianka súlyosan megsérült a junior meccs utáni kadett mérkőzésen. Így ismét egy alapembert kell nélkülöznünk a következő hetekben.

2015.10.03.

Kadett leány bajnokság, 1. forduló

Kosárlabda Akadémia Pécs-BEAC-Újbuda 68-75

Kosárlabda Akadémia Pécs: Bázel 16/3, Vitári 15, Tenyér 8, Hegedűs 8, Palaczki 7, Mándi 6, Gulyás 4, Pucz 4, Mészáros Sz. -.

Edzők: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett

Imreh Ajtony: Az egész mérkőzésen futottunk az eredmény után, a BEAC sokkal felkészültebbnek, összeszokottabbnak tűnt, taktikailag különösen. Bázel Bianka súlyos sérülése pedig végképp megpecsételte sorsunkat a mérkőzés végkimenetelét tekintve.

Serdülő leány edzőmérkőzések

2015.10.04., Kaposvár

Gyakorló DSE- Kosárlabda Akadémia Pécs 74-44

Gyenizse Áron: Sajnos nem voltunk méltó ellenfelei a Kaposvárnak, de felkészülésünket nagyon jól szolgálta a mérkőzés, hiszen rámutatott hibáinkra, hiányosságainkra.