« vissza a döntő oldalára

Kaposváré a harmadik hely a „B” csoportban

2022. május 20.
Kaposváré a harmadik hely a „B” csoportban A Kasi delfinek csapata Dross vezetésével legyőzte a Kecskeméti KA csapatát 64-92-re, így ők várhatják a „kedvezőbb” ellenfelet az 5. helyért folyatódó harcban.

Két olyan csapat jött ki a pályára, akik mindent megkarnak tenni a győzelemért. Szorosra sikerült az első negyed. A kecskemétieknél Jambrik és Gera szállította a pontokat, míg a kaposváriaknál Dross nyújtott extra teljesítményt. Az első játékrész után 26-30-at mutatott az eredményjelző a somogyiak javára. A második negyedben a Kasi védekezése hibákba hajszolta a kecskemétieket, ezáltal növelni tudták előnyüket a nagyszünetre (36-51).

A harmadik negyed szoros eredményt hozott (14-17). A kecskemétieknél szó sem esett arról, hogy feladják, és mindent próbáltak elkövetni, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Természetesen ehhez a Kaposvárnak is volt egy-két szava, és nem engedték őket közelebb magukhoz. A játékrész vége 49-68 a Kasi javára. Az utolsó negyed sem hozott változást a mérkőzés végkimenetelét illetően. A Kasi Delfinek csapata diadalmaskodott a Kecskeméti KA csapata felett 64-92-re.

Hegedűs Gergely: – Sikerült végre egy küzdelmesebb meccset játszanunk. Az ellenfél, irányítójának remeklésével tudott ilyen fölényes győzelmet aratni! Gratulálunk!

Dross Zoltán: – Az eredmény nem tükrözi a mutatott játékunkat. A Kecskeméti Akadémia az egyik, ha nem a legjobb szerkezetű, alkatú csapat a mezőnyben, nagyon megnehezítették a dolgunkat a festékben. Szükség volt a jó kinti dobásainkra, amelyek most viszont átlag felett sültek. További sok sikert a Kecskeméti Akadémiának!

Kecskeméti KA A – Kasi Delfinek A 64-92 (26-30, 7-16, 14-17, 15-24)

Kecskeméti KA A: Gera 13, Farkas 8, Benyovszki 4, Cserkó 2, Jambrik 16. Csere: Asztalos 13, Lédeczi 2, Csipak, Bibok, Boda 2, Elek J. 4, Pavlovics. Vezetőedző: Hegedűs Gergely

Kasi Delfinek A: Szvath 4, Dross 25/15, Gáspár 2, Hevér 10/6, Sághy 17/3. Csere: Németh Ákos 9, Németh Áron, Hegedűs 2, Czeibert 8, Harsányi, Oros 6. Vezetőedző: Dross Zoltán