Kár, hogy a végjátékban sokat hibáztunk!

2022. március 01.
Kár, hogy a végjátékban sokat hibáztunk! Közel volt a győzelemhez kadett fiú B csapatunk a tabella élén álló Szombathely SI KA A otthonában, de végül hárompontos vereséget szenvedtünk.

Nagy csatát vívott Szombathelyen kadett fiú B csapatunk. Az első negyed kiegyenlített küzdelme után a másodikban picit megléptek a rájátszásban veretlenül a Fehér csoport élén álló házigazdák, ám a harmadik felvonásban ledolgoztuk hátrányukat (45-45), így az utolsó tíz percre maradt a döntés. Minden esélyünk megvolt tehát a győzelemre, ám a hajrában túl sok hibát vétettünk, emiatt végül három ponttal kikaptunk.

Komlódi Dénes: – Először is gratulálok a Falcónak a győzelemhez! Nagyon tanulságos mérkőzést játszottunk. Sok hibával kosaraztunk, különösen az első félidőben, a védekezésünkkel viszont elégedettek lehetünk, hiszen sok eladott labdába kergettük bele ellenfelünket. A második félidőben sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe, át is vettük a vezetést, de a végjátékban túl sok hibát követtünk el. Meg kell tanulnunk, hogy a rájátszásban ilyenek már nem férnek bele! Mindezzel együtt a második félidőben mutatott játékunkra abszolút lehet építeni, azon dolgozunk, hogy negyven percen keresztül tudjunk ilyen ritmusban játszani!

Szombathelyi SI KA A–NKA Pécs B 68-65 (11-11, 26-19, 8-15, 23-20)

NKA Pécs B: Kiss K. 19/3, Rieder 6, Bohner 7, Somogyi 5, Putsay 18/3. Csere: László P. 6/3, Nyilas, Novreczky 2, Kovács M. 2, Sass. Vezetőedző: Komlódi Dénes.