Kemény fából faragták a fiúkat!

2021. január 28.
Kemény fából faragták a fiúkat! Magabiztos győzelemmel folytatta szereplését U20-as fiú csapatunk, amely közel negyven ponttal nyert hazai pályán a Nyíregyháza ellen.

Bő negyedórával azután, hogy a felnőtt férfi NB I. B Piros csoportban hosszabbításba torkolló bajnokin alulmaradtunk az éllovas Nyíregyházával szemben, néhány játékosunknak újra fel kellett pörögnie, hiszen kezdődött az U20-as mérkőzés. Remekül kezelték a helyzetet, mindenki felszívta magát, kellőképpen koncentrált: ennek köszönhetően a nagyszünetre el is döntöttük a meccset, hiszen már 24 ponttal (45-21) vezettünk, s a különbség a találkozót végére tovább nőtt.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak, újabb fontos győzelmet szereztünk! Mérkőzésről-mérkőzésre bizonyítják a hozzáállásukkal, hogy kemény fából faragták őket. Kettős terhelés, hosszabbításos vereség után húsz perccel teljesen át tudtak kapcsolni erre a meccsre, aminek meg is lett az eredménye. Sok sikert kívánok a Nyíregyházának a továbbiakra!

NKA Pécs U20–Nyíregyháza U20 94-57 (27-10, 18-11, 26-13, 23-23)

Fiú NB I. B Piros csoport U20. NKA Pécs U20: Lados 7, Rosic 18/9, Kollár 15/3, Fekete 11, Herger 12. Csere: Molnár 10/6, Balaskó 3/3, Séra 4, Kovács K. 10/3, Bálint B. 4. Vezetőedző: Sértő Ádám.