Kemény meccset nyertek meg a junior fiúk

2021. november 27.
Kemény meccset nyertek meg a junior fiúk Két veretlen csapat találkozott Akadémiánkon, a mérkőzés után viszont már csak a mi juniorjaink hibátlanok: jó teljesítménnyel nyertünk meg egy kemény meccset.

Nehéz bajnokira számítottunk a soproniak ellen, s bizony alaposan meg kellett dolgozni a sikerért. Nagyon jól dolgoztak a fiúk, látszott, hogy motiválja őket, hogy egy riválissal játszhatnak. Ennek meg is lett az eredménye: szép fokozatos húztunk el a vendégektől, minden negyedben egy kicsit távolabb kerültünk tőlük. A szerzett és eladott labdák terén hatalmas volt a fölényünk, előbbiben 16 fűződött a mi, és 8 az ellenfél nevéhez, utóbbi kategóriában pedig 12-24 lett a „végeredmény”. Mindez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy végül magabiztos sikert arattunk, kereken 20 ponttal, 92-72-re győztünk.

Csapatunkban Schmera Gergely kiváló egyéni teljesítményt nyújtott, 25 pontjával és 14 lepattanójával (benne 9 támadó) dupla-duplázott, a 41-es VAL-mutatója messze a legjobb volt a mezőnyben.

Vladan Glavinic: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Kemény meccset játszottunk egy nagyon jó ellenféllel szemben. Az első félidőben akadtak problémáink a labdás elzárások védésével, de a másodikra feljavultunk ebben. Próbáltunk agresszívak lenni a labdás játékoson és a passzsávokban, ebből sok eladott labdát kényszerítettünk ki, vagy közel jártunk a labdaszerzéshez, amivel megzavartuk a vendégek támadásait. További sok sikert kívánok a Sopronnak!

NKA Pécs A–Soproni SI KA SKC A 92-72 (24-21, 30-23, 21-15, 17-13)

NKA Pécs A: Meszlényi 23/6, Merkl 10, Árva-File 3/3, Prodanovic 14/6, Schmera 25/3. Csere: Habling 6, Kelemen 5/3, Boljos, Bor 6, Tomic. Vezetőedző: Vladan Glavinic.