Keményen visszavágtak a fiúk a MAFC-nak!

2021. január 22.
Keményen visszavágtak a fiúk a MAFC-nak! Egy híján harminc pontos győzelmet aratott junior fiú A csapatunk a MAFC elleni hazai bajnokin, köszönhetően elsősorban remek védekezésének.

Nehéz mérkőzésre lehetett számítani, ellenfelünk, a MAFC ugyanis az élbolyhoz tartozik. Idegenben, még november közepén nagyon kikaptunk Budapesten, s minden bizonnyal ez is motiválta a fiúkat – nagyon odatették magukat ezen a meccsen! Az első negyed még szoros volt, a másodikban azonban szinte lenulláztuk a vendégeket, húsz ponttal (26-6) hoztuk ezt a tíz percet, s jó úton voltunk a győzelem felé.

Amit aztán meg is szereztünk! A harmadik negyedben tovább növeltük a különbséget, s az utolsó felvonás előtt már 32 ponttal vezettünk – többel, mint amennyivel ősszel kikaptunk (92-61). Az utolsó tíz percet aztán a MAFC nyerte meg hárommal, mindez azonban nem változtatott azon, hogy nagyszerű sikert arattak a fiúk!

Csapatunk a lepattanók terén messze felülmúlta ellenfelét, míg mi 58-at, a vendégek csak 23-at szedtek le. Ketten is dupla-duplával zártak együttesünkben: Meszlényi Róbert 14 pontot dobott és 12 lepattanót szerzett (hajszál választotta el az újabb tripla-duplától: 9 asszisztja volt…), Schmera Gergely pedig 27 pontot (14 mezőnykísérletéből csak két duplát hibázott el) és 16 lepattanót tett a közösbe.

Kmézics Zorán: – Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Minden dicséretet megérdemelnek a srácok! Nagyon nagy energiákat mozgósítottunk védekezésben, ami jó ritmust adott a támadójátékunknak. Mindenki, aki pályára lépett, hozzátett a mai sikerhez, egy igazi csapatot alkottunk! Sok sikert kívánok a MAFC-nak a továbbiakban!

NKA Pécs A–MAFC 85-56 (20-19, 26-6, 26-15, 13-16)

Junior fiú bajnokság. NKA Pécs A: Meszlényi 14/3, Árva-File 4, Kazy 22/15, Bánfi 12, Schmera 27/3. Csere: Rátgéber T. 3, Staubach, Rákosi 3/3, Prodanovic, Kelemen, Vasas. Vezetőedző: Kmézics Zorán.