« vissza a döntő oldalára

Két győzelemmel zárta az első napot a Vasas Akadémia

2022. május 19.
Két győzelemmel zárta az első napot a Vasas Akadémia Nem volt pardon, a Vasas végig vezetve, az előnyét folyamatosan növelve győzött a KASI Delfinek ellen.

A második győzelmére hajtott a Vasas a B csoportban, hiszen az első körben nagyon magabiztosan nyert a Kecskemét ellen. A KASI Delfinekkel szemben az első két negyedben nem tudott hatalmas előnyt kiharcolni, de azért mindkét felvonást megnyerte 4-4 ponttal, így a nagyszünetben 40-32-re vezetett.

A harmadik negyedben aztán kezdett kinyílni az olló a két együttes között. A Vasas ugyanis tovább növelte az előnyét, s amikor 30 perc játék után 63-48-ra vezetett, sejteni lehetett, hogy nagy csoda már nem fog történni. Nem is történt, hacsak azt nem lehet annak nevezni, hogy a fővárosiak az utolsó felvonásban még rátettek egy lapáttal, nagyon elhúztak az elfáradó KASI-tól, és végül 90-56-os győzelmet arattak.

A mérkőzésen hárman is dupla-dupláztak: a kaposváriak közül Sághy Tamás 13 ponttal és 11 lepattanóval, Czeibert Soma 16 ponttal és 12 lepattanóval zárt, míg a Vasas játékosa, Halasy Ödön 16 pontot dobott és 16 lepattanót kaparintott meg.

KASI Delfinek A–Vasas Akadémia A 56-90 (17-21, 15-19, 16-23, 8-27)

KASI Delfinek A: Dross 2, Szvath 1, Gáspár, Sághy 13, Hevér 2. Csere: Harsányi 4, Czeibert 16, Oros 2, Németh Ákos 6, Kreka 8, Hegedüs 2. Vezetőedző: Dross Zoltán. Vasas Akadémia A: Korompay 14, Zöldi 18/6, Karda 5/3, Kovács L. 3/3, Halasy 16. Csere: Kiss B. 16/6, Müller 6/3, Szöllősi, Bükki 1, Maszlag, Imre M. 11, Reményi. Vezetőedző: Márkus Attila.

Dross Zoltán: – Gratulálok a Vasas csapatának, stábjának! Sajnos csak az első félidőben tudtunk partnere lenni a budapesti akadémiának. Ellenfelünk védekezése rengeteg eladott labdára kényszerített bennünket.

Márkus Attila: – Ismét egy nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, egy nagyon jó ellenféllel szemben sikerült nyerni. Meg tudtuk valósítani a terveinket mind támadásban, mind védekezésben. Az ellenfél kulcsjátékosait megfelelően tudtuk semlegesíteni, így már a félidőig előnyre tettünk szert, amit a második játékrészben tovább növeltünk. Gratulálok és sok sikert kívánok a KASI-nak, ma is méltó ellenfeleink voltak.