Két győzelmet aratott U17-es fiú csapatunk

2022. március 23.
Két győzelmet aratott U17-es fiú csapatunk Jó formában van U17-es fiú csapatunk, amely előbb az Oroszlányt, majd a Szombathelyt is két vállra fektette.

Az Oroszlány elleni hazai mérkőzésen eleinte nem voltunk elég agresszívek, de aztán határozottabb lett a védekezésünk, s végül több mint negyven ponttal győztünk. A Szombathellyel sokkal szorosabb csatát vívtunk, a nagyszünetben még a házigazdák vezettek (38-33), de a folytatásban egyértelműen mi voltunk a jobbak. Utóbbi meccsen két játékosunk is dupla-duplázott, Milos Tomic 14 pontot és 12 lepattanót szerzett, Korszunszkij Bogdan 11 pontot dobott és 12 lepattanót tett a közösbe.

NKA Pécs B–MVM OSE Lions U18 83-42 (18-12, 25-16, 21-4, 19-10)

NKA Pécs B: Tomic 9, Bor 2, Boljos M. 6, Antal D. 13/3, Korszunszkij 11. Csere: Füzesi 15/9, Slézia 6/6, Vasas 5, Jolsvai 3/3, Szabó G. 8, Juhász 1, Kovács B. 4. Vezetőedző: Németh Konrád.

Németh Konrád: – A mérkőzés elején nem voltunk elég agresszívek védekezésben, valamint buta hibákat vétettünk támadásban és védekezésben egyaránt. A második félidőben felszívtuk magunkat, és fizikálisan felülmúltuk ellenfelünket. A jó védekezésnek köszönhetően gyors és könnyű kosarakat tudtunk dobni, amivel nagyobb előnyt alakítottunk ki. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

Falco-VE KC A–NKA Pécs B 55-62 (19-21, 19-12, 10-19, 7-10)

NKA Pécs B: Tomic 14, Füzesi 9, Habling 9, Antal D. 6/6, Vasas 2. Csere: Slézia 4, Korszunszkij 11, Jolsvai 3/3, Szabó G. 2, Párkányi 2. Vezetőedző: Németh Konrád.

Németh Konrád: – Gratulálok a fiúknak a győzelemhez! Támadásban a második negyedben voltak problémáink, amiket szerencsére a második félidőben javítani tudtunk, és védekezésben is mindenki a maximumot nyújtotta. Kemény, fizikális mérkőzés volt, amiből győztesként jöttünk ki.