Két vesztes meccs után győzelem

2020. február 29.
Két vesztes meccs után győzelem Nagyon jó mérkőzést játszott junior fiú csapatunk, amely hazai pályán remek játékkal, magabiztosan győzött a Szolnoki KA ellen.

Fontos mérkőzés várt Akadémiánk junior fiú csapatára, amelynek hazai pályán mindenképpen nyernie kellett, hogy továbbra is jó pozícióban maradjon. Az első negyedet ugyan elvitték a vendégek, ám ezt követően hengerelt Kmézics Zorán együttese, s a következő kettőben gyakorlatilag átrohant ellenfelén. A második felvonást tizennyolc, a harmadikat tizenkét ponttal húztuk be, ennek köszönhetően az utolsó tíz perc előtt huszonhéttel vezettünk (60-33), vagyis eldőlt minden.

Csapatunkban James Ugochukwu dupla-duplázott, 25 pontot szerzett és 12 lepattanót kaparintott meg. Kazy Balázs 20 ponttal zárt, öt triplát is bevágott, valamint volt 6 lepattanója is.

Kmézics Zorán: – Nagyon keményen indítottuk ezt a mérkőzést, amelyen sokáig azt játszottuk, amit elterveztünk. Fontos volt számunkra, hogy két elveszített bajnoki után milyen választ ad a csapat fizikálisan és mentálisan. A harmadik negyed közepére tetemes előnyre tettünk szert, az utolsó felvonásban viszont sokat hibáztunk, igaz, ekkor már sokat is variáltam. Holnap két kemény nemzetközi mérkőzés vár ránk a regionális bajnokságban, erre is figyelnünk kellett, megfelelően szét kellett osztanunk a játékperceket.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Szolnoki KA 76-61 (13-16, 27-9, 20-8, 16-28)

Junior fiú bajnokság, felsőházi rájátszás, 6. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Zalay 2, Kazy 20/15, Séra 6, Bánfi 9/9, Ugochukwu 25. Csere: Bálint B. 4, Rátgéber 6/3, Hiezl 4, Balaskó, Staubach, Hidegkuti, Rákosi. Vezetőedző: Kmézics Zorán.