Két győzelem, három vereség a Szabadka ellen

2015. január 19.
Két győzelem, három vereség a Szabadka ellen Egy nagyon hasznos felkészülési tornán öt fiú korosztályunk csapatai mérhették össze erejüket az OKK Spartak Subotica csapataival.
Január 17-én, szombaton a Rátgéber Akadémia öt fiú korosztálya, a serdülő „A” és „B” csapat, a kenguruk, a gyermekek, valamint a junior csapat játszott hasznos felkészülési mérkőzést az OKK Spartak Subotica csapatai ellen. A serdülő „B” csapat az első félidőben vezetve, szoros mérkőzésen maradt alul a Szabadka ellen, a serdülő „A” csapat 45-67-re maradt alul. A gyermek korosztályban fölényesen, 61-42-re nyert a Rátgéber Akadémia, a kenguru mérkőzésen pedig 3 ponttal győzött a Szabadka. A junior korosztályban 23 ponttal bizonyultak jobbnak a Ivica Mavrenszki tanítványai a szabadkaiaknál.

2015.01.17., Pécs

Serdülő „B” mérkőzés

Kosárlabda Akadémia Pécs - OKK Spartak Subotica 74-78 (16-14, 24-12, 12-19, 22-33)
Kosárszerzők: Bánki 8, Zalay 16, Rátgéber 7, Grósz 2, Gulyás -, Csernus 4, Söjtöri -, Csizmadia 6/6, Miklós -, Balaskó 19, Rausch 7, Séra 5.

Zalay Zoltán: Extra első félidő után elfáradtunk és fokozatosan felőrölt az ellen.

Serdülő „A” mérkőzés

Kosárlabda Akadémia Pécs - OKK Spartak Subotica 45 - 67 (9-19, 10-21, 15-13,11-14)

Legjobb pécsi dobók: Tóth Barnabás. 12, Mogyorósy Dániel 9, Kititics Attila 7, Vad Bence 6.

Gyermek mérkőzés

Kosárlabda Akadémia Pécs- OKK Spartak Subotica 61-42 (12-6, 18-14, 15-10, 16-12)

Legjobb pécsi dobók: Csernus 13, Warta 9, Rátgéber 8, Staubach 7.

Szentpáli Gergő: Egy álmos első félidő után a mérkőzés második felére sikerült felpörögnünk. Hullámzó volt a teljesítményünk, a sok szép megoldásunk mellett sajnos rengeteg rossz döntést is hoztunk. Gratulálok ellenfelünknek is és köszönjük a játékot!

Kenguru mérkőzés

Kosárlabda Akadémia Pécs- OKK Spartak Subotica 23-26 (6-9, 6-8, 1-4, 10-5)

Legjobb pécsi dobók: Merkl 7, Németh 4, Zalay 4.

Szentpáli Gergő: Rengeteg hibával játszottunk egy szoros meccset. Rengeteget kell még a labdavezetést gyakorolnunk többek közt. Gratulálok ellenfelünknek.

Junior mérkőzés

Legjobb pécsi dobók: Pongó 14/6, Osiyemi 13, Kucsora 13, Somogyfoki 11/3, Riskó 8.

Ivica Mavrenszki: Nagyon örülök, hogy öt mérkőzésen mérhettük össze az erőnket a Szabadkával. A juniorokkal a rájátszás szempontjából nagyon hasznos mérkőzést játszottunk, remélem, ez az együttműködés a jövőben folytatódni fog, és egyre szorosabbá válik majd.