« vissza a döntő oldalára

Kétszeri hosszabbítás után lett hetedik a Vasas

2022. május 15.
Kétszeri hosszabbítás után lett hetedik a Vasas Ritkán látható nagy csatát vívott egymással a ZTE és a Vasas a hetedik helyért, végül kétszeri hosszabbítás után a fővárosiak győztek.

Óriási küzdelmet hozott a hetedik helyért megrendezett mérkőzés, látszott, hogy sem a ZTE, sem a Vasas nem szeretné vereséggel zárni az országos döntőt. Az első negyed a fővárosiaknak sikerült jobban, akik ötpontos előnyre tettek szert (20-15), ám ez a fór a második felvonásban szinte teljesen elolvadt, ezt a tíz percet ugyanis a zalaegerszegi srácok nyerték meg (21-17).

A nagyszünetben tehát 36-37 volt az állás, szoros és izgalmas volt a meccs. És ugyanilyen maradt a folytatásban is. Mindkét oldalon akadt egy-két húzóember, akik remek teljesítménnyel rukkoltak elő, a ZTE-ben Gerencsér Botond dupla-duplázott (19 pont, 12 lepattanó), míg a Vasasban Kiss-Leizer Gergő (13 pont, 11 lepattanó) és Rosta Péter (16 pont, 11 lepattanó) zárt dupla-duplával. A döntés azonban csak nem akart megszületni a győztes kilétét illetően, s miután Horváth Barnabás triplájával a ZTE kiegyenlített a negyedik negyed végén (63-63), jöhetett a hosszabbítás.

Az elsőben aztán mintha meg lettek volna átkozva a csapatok, öt perc alatt mindössze négy pontig jutottak – testvériesen elosztva. Jöhetett tehát az újabb ráadás, amely során aztán a Vasas végül kiküzdötte a győzelmet és a hetedik helyet.

Zalakerámia ZTE KK A–Vasas Akadémia A 75-78 (15-20, 21-17, 11-15, 16-11, 2-2, 10-13) – kétszeri hosszabbítás után

Zalakerámia ZTE KK A: Tóth B. 4, Horváth Barnabás 13, Gerencsér 19, Török-Papp 21, Garai 9. Csere: Tóth M., Horváth Bálint 9, Jordán. Vezetőedző: Bodrogi Csaba. Vasas Akadémia A: Hanzély 8, Kiss-Leizer 13, Váradi 23, Szabó S. 3, Rosta 16. Csere: Guttmann 4, Bartos 5, Kiss-Luczai, Bucskó 3, Nagy A. 3, Gerlits. Edző: Kárpáti Dániel.

Bodrogi Csaba: – Büszkeséggel tölt el minket, hogy képviselhettük klubunkat és Zalaegerszeg városát a legjobb nyolc csapat döntőjén. Az akadémiák mellett részt venni egy ilyen tornán számunkra siker. Az utolsó mérkőzésen mutatott játékunk és lelkesedésünk nagy boldogsággal töltött el minket, edzőket. Gratulálunk a gyerekeknek, biztos vagyok benne, hogy nagymértékben segíti a fejlődésüket ez a torna. Köszönjük a Rátgéber Akadémiának a vendéglátást!

Kárpáti Dániel: – Mindig bonyolult motivációt találni egy ilyen mérkőzésen, amikor teljesen mások voltak az eredeti célok. Büszke vagyok a csapatra, dupla hosszabbítás után még szebb a győzelem!