« vissza a döntő oldalára

Kibrusztolta a Sopron a győzelmet

2022. május 13.
Kibrusztolta a Sopron a győzelmet Szenzációs és fordulatos mérkőzést játszott egymással a debreceni és a soproni kadett gárda, amelynek a végén a fejben jobban koncentráló soproniak örülhettek. A 71-67-re megnyert találkozó a négy közé jutást jelenti a Soproni Sportiskola számára.

A debreceniek kapták el jobban a fonalat a jóval esélyesebb Soproni Kosárlabda Akadémia ellen, két perc elteltével 6-2 állt az eredményjelző táblán. Kiegyenlítettek a soproniak, de folytatás az önbizalom terén is remekül álló DEAC számára sikerült jobban, tíz perc játékot követően 21-14-es vezetésre tettek szert. A főként közeli találatokat hozó meccset jól kézben tartotta a Fekete Gál által vezérelt debreceni gárda, a vártnál halványabban kosárlabdázó soproniakkal szemben. A nagyszünet előtti hajrában aztán villant a Sopron, jelezve, hogy nem lefutott még a találkozó egálra hozta ezt a negyedet, hét egységnyire faragva hátrányát (41-34).

Keményen küzdöttek a fiúk a pályán, amint közelebb próbált zárkózni a soproni gárda, a DEAC mindig bemutatott egy jó megoldást, a negyed derekán Váróczi sarokból bevágott hármasával 51-43-ra járt előrébb a Debrecen. Keller Bendegúz igyekezett tartani a narancssárga mezes soproniakat, és a játékrész végére hat pontra meg is tudta közelíteni ellenfelét az egyébként sok ziccert kihagyó Sopron (56-50). Szép lassan tüntették el hátrányukat a soproni srácok, hét és fél perccel a vége előtt háromra olvasztották a DEAC előnyét. Nyílt sisakos küzdelem, késhegyre menő csata zajlott a pályán, előbb egy pontra felzárkózott a nagyot védekező Sopron (56-55), majd megfordította a mérkőzést! Izgalmasan alakult a végjáték, amelyet végül a kulcspillanatokban jobban koncentráló soproniak 71-67 arányban megnyertek, ezzel bejutottak a legjobb négy közé.

DEAC KA – Soproni KA 71-67 (21-14, 20-20, 15-16, 11-21)

DEAC KA: Laluska 14/6, Váróczi 5/3, Fekete-Gál 24, Szilágyi 6, Varga 12. Csere: Sziegl 3, Csécsei 3, Fekete -, Balai -. Edző: Bazsik Péter.

Soproni KA: Szekeres 8, Gadácsi 12, Palotai -, Flasár 6, Keller 19. Csere: Nyikos 22, Nyerges 4, Kovács -, Béres -. Edző: Misa Popadic.

Bazsik Péter: Nagyon sajnálom az utolsó negyedet, mert azt gondolom, addig végig kontrollálni tudtuk a játékot. Az utolsó 10 percben fegyelmezetlenek voltunk a pálya mindkét oldalán, ami meg is bosszulta magát. Gratulálok a Sopronnak!

Misa Popadic: Kemény mérkőzés volt! Nagyon puhák voltunk az első félidőben. A második félidőben már a saját játékunkat játszottuk, és az meghozta a győzelmet. Köszönöm a játékosaimnak és a stábomnak, valamint köszönet jár a Debrecennek, nagyon jól játszottak!