Kitettek magukért a fiatalok, ott vagyunk a döntőben!

2024. május 26.
Kitettek magukért a fiatalok, ott vagyunk a döntőben! Nagyon nehéz meccset nyert meg U20-as fiú csapatunk a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság elődöntőjében: az első félidőben döcögött a szekér, a másodikban azonban nagyon odatették magukat fiatal játékosaink, és végül magabiztos győzelmet arattunk. Jöhet a Honvéd elleni döntő!

Nem mindennapi mérkőzést játszottunk az elődöntőben a Cegléddel, hiszen a 17. percben 18 pontos hátrányban voltunk (39-21), és semmi sem volt rózsaszín, ehhez képest a végeredmény 79-55 lett a mi javunkra. Persze nem volt könnyű dolgunk, hiszen sérülések hátráltatták csapatunkat, az országos döntő első meccsén, a Kecskemét ellen például térdsérülést szenvedett Rátgéber Tamás, aki szombaton nem is léphetett pályára – egyelőre kérdéses, hogy a Honvéd elleni döntőben szerepelhet-e.

De nem csak ez volt a baj: a nagyszünetig egész egyszerűen nem azt nyújtottuk, amire képesek vagyunk. A folytatásban aztán állva hagytuk a Ceglédet, fiatal játékosaink felvállalták a felelősséget, remek teljesítményt nyújtva bizonyították, hogy nagy potenciál van bennük, s a 24. percben Szita Márton két értékesített büntetőjét követően már mi vezettünk (39-40) – először a mérkőzés során. Innen pedig már nem volt megállás, folyamatosan növeltük az előnyünket, és végül 79-55-re nyertünk!

Rezák Tamás: – Gratulálok az Akadémiának a győzelemhez! Nagyon büszke vagyok a csapatunkra, kihoztuk a mérkőzésből a maximumot, és erőn felül teljesítettünk. Sok sikert kívánok az Akadémiának a döntőben, holnap pedig megyünk a bronzéremért.

Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak a döntőbe jutáshoz! Sajnos csak a második negyedre érkeztünk meg a mérkőzésbe. Nem tudtunk könnyű kosarakat dobni, folyamatosan szenvednünk kellett a zóna ellen. A második félidőre megjöttek a kinti dobásaink is. Sok sikert a Cegléd csapatának a bronzmérkőzésen!

A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság döntőjében (16.30) a Budapesti Honvéddal találkozunk, amely a DEAC-ot verte az elődöntőben 68-51-re.

CKE U20–NKA Pécs U20 55-79 (30-14, 9-15, 7-24, 9-26)

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, elődöntő. Vezette: dr. Németh Patrik, dr. Nagy Zsombor, Hegedűs Attila. CKE U20: Kertész 12/6, Horváth M. 17/6, Zsók 11, Horváth Á. 10/6, Fodor 4. Csere: Lukács, Löcsei 1, Varga V., Plangár, Kovács M., Dobi. Vezetőedző: Rezák Tamás. NKA Pécs U20: Lukácsi 14/6, Bor 18, Kazy 5/3, Bánfi 8/6, Angyal 2. Csere: Szita 16/6, Mezőfi 13/6, Merkl, Bolyos M., Korszunszkij, Kelemen, Zalay 3/3. Vezetőedző: Csirke Ferenc.