« vissza a döntő oldalára

Kiütéses Vasas győzelem a Kecskemét ellen

2022. május 19.
Kiütéses Vasas győzelem a Kecskemét ellen Az izgalom és a körömrágás ezen a meccsen elmaradt, a Vasas Akadémia nagyon magabiztosan, több mint hetven ponttal győzött a Kecskemét ellen.

A Vasas Akadémia ellentmondást nem tűrően kezdte a mérkőzést, már a negyed felénél tetemes előnyre tett szert a lelkes kecskemétiekkel szemben (23-5). Az első negyedben két játékos is átlépte a 10 pontot (Halasy 15, Zöldi 12). Végül 35-7-es előnyt szerzett a fővárosi gárda. A második játékrész is hasonló képet mutatott. A Vasas tovább növelte a különbséget, miközben a Kecskemét nem talált megoldást a megállításukra, így a nagyszünetre 59-18 lett az állás.

A harmadik negyed sem hozott váratlan fordulatot, ami a mérkőzés alakulását illeti. Továbbra is a Vasas Akadémia dominált, amely már a játékrész végére közel 70 ponttal bizonyult jobbnak (90-21). A záró felvonásban egy picivel még tovább növelték előnyüket a fővárosiak, akik végül 110-35-re nyertek.

A mérkőzés során a Kecskemétben dupla-duplázott Asztalos Miklós, aki 11 pontot és 15 lepattanót szerzett.

Márkus Attila: – Első mérkőzésünket játszottuk a tornán, örülök, hogy kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva magabiztos győzelmet arattunk. Külön öröm, hogy minden játékosomnak lehetőséget tudtam biztosítani, és ők meg is hálálták a bizalmat. A Kecskemét csapatának köszönjük a sportszerű játékot, további sok sikert kívánok!

Hegedűs Gergely: – Korán keltünk, kissé álmosan kezdtük ezt a mérkőzést. Egyelőre nem sikerült felvennünk a torna ritmusát, nagyon remélem, hogy ez a későbbiekben változni fog. Gratulálok a Vasasnak!

Vasas Akadémia A–Kecskeméti KA A 110-35 (35-7, 24-11, 31-3, 20-14)

Vasas Akadémia A: Reményi 10, Kovács L. 7, Karda 6/6, Halasy 15, Zöldi 16/9. Csere: Müller 9/3, Imre M. 9/3, Maszlag 11, Korompay 10, Kiss B. 14/9, Vadon 2, Elek D. 1. Vezetőedző: Márkus Attila. Kecskeméti KA A: Farkas, Jambrik 12, Benyovszki 2, Gera, Lédeczi 1. Csere: Pavlovics 4, Asztalos 11, Cserkó 2, Bibok, Boda, Elek J. 3, Csipak. Vezetőedző: Hegedűs Gergely.