Közel jártunk ahhoz, hogy legyőzzük az egyik olasz topklubot

2022. március 05.
Közel jártunk ahhoz, hogy legyőzzük az egyik olasz topklubot Nagyon jó, szoros mérkőzést játszott kadett fiú csapatunk az egyik olasz topklub, az Armani Junior Milano ellen az Olaszországban zajló nemzetközi tornán, a #Playforpassion elnevezésű viadalon: keményen küzdöttek a srácok, akik megnyerték a második félidőt.

Az U16-os korosztály számára rendezett, rendkívül színvonalas nemzetközi torna immár a harmadik napjánál tart. A lábakban már érezhető némi fáradtság, ennek ellenére látszott, hogy játékosaink nagyon szeretnék megszerezni első győzelmüket – apait-anyait beleadtak az Armani Junior Milano elleni mérkőzésen. Az első két negyedben sajnos nem állt össze a védekezésünk, így az ellenfelünk jelentős előnyre tett szert, a nagyszünet után azonban fordult a kocka! Hatalmasat küzdöttek a fiúk, akik a harmadik negyed végére visszajöttek mindössze hét pontra (53-60), sajnos az utolsó felvonásban a fordítás már nem sikerült.

Bojan Salatic: – Kiegyenlített mérkőzést játszottunk a Milánó ellen, különösen a második félidőben. Meg tudtuk akadályozni ellenfelünk gyorsindításait, és így nem tudtak könnyű pontokat szerezni a festékből. Ahhoz, hogy fel tudjuk venni a versenyt erősebb csapatokkal, az egész mérkőzésen bírni kell a kemény, kontaktokkal teli játékot. Látszott, hogy fejlődünk, ami nagyon fontos a jövőre nézve!

Csapatunk korosztályos válogatott játékosa, Fonyó Botond 11 pontot tett a közösbe ezen a mérkőzésen.

– Úgy éreztem, az első félidőben jó ritmusban támadtunk, sajnos a védekezésünk nem állt össze kellőképpen – fogalmazott csapatunk irányítója. – Ennek ellenére a nagyszünetben a milánóiak vezettek, de nem adtuk fel, és a harmadik negyedet meg is nyertük nyolc ponttal. Ekkor már jobban védekeztünk, gyorsan is támadtunk, volt esélyünk arra, hogy győzzünk, de végül a fizikálisan erősebb ellenfelünk örülhetett. Számunkra nagyon fontos ez a torna, rengeteget tanulunk a mérkőzésekből, amelyeken Európa legjobb csapataival játszhatunk!

NKA Pécs–Armani Junior Milano 67-75 (16-20, 16-27, 21-13, 14-15)

NKA Pécs: Emelieze 4, Fonyó 11/3, Szita 13, Balázs B. 6, Angyal 2. Csere: Lukácsi 22/12, Pap 4/3, Mucha, Mezőfi, Teszárik, Hinkov 5/3. Vezetőedző: Bojan Salatic. Armani Junior Milano: Miccoli 11/3, Baktadze 7, Toffanin 7, Garavaglia 5/3, Cortellino 5/3. Csere: Casella 15/9, Karem, Youssef 7/3, Agnolotto 2, Lonati 7/3, Gerbasio, Pisati 9.