Közel negyven ponttal nyertek az U20-as fiúk

2022. február 27.
Közel negyven ponttal nyertek az U20-as fiúk Tartja kiváló formáját a tabella második helyén álló U20-as fiú csapatunk, amely a szintén az élbolyhoz tartozó Óbudai Kaszások otthonában nyert.

Nagyon bekezdett U20-as fiú csapatunk az Óbudai Kaszások otthonában, az első két negyed alatt 24 pontos előnyre tett szert (28-52), s ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A palánk alatt nagy fölényben voltunk, Herger Salamon és Kármán Domonkos nem csak sok pontot dobott, sok lepattanót is szerzett. A harmadik is az utolsó felvonásban tovább növeltük a különbséget, így végül felettébb magabiztosan, 89-52-re győztünk.

Csapatunkban ketten is nagyon jó egyéni teljesítményt nyújtottak. Herger Salamon dupla-duplázott, 13 pontot és 12 lepattanót szerzett, 26-os VAL-mutatóval zárt, Kármán Domonkos pedig 22 pontja mellett leszedett 9 lepattanót, volt 6 kiharcolt faultja és 7 gólpassza is.

Sértő Ádám: – Gratulálok a fiúknak a győzelemhez! Az első negyedben egy rövid periódust leszámítva végig kontrolláltuk a mérkőzést. Ami mindenképpen pozitívumként említendő, hogy annak ellenére, hogy sok rossz döntést hoztunk, a srácok többnyire határozottan tudták, hogy hol és hogyan akarjuk támadni ellenfelünket. Sok sikert kívánok az Óbudának a folytatásra!

Óbudai Kaszások U20–NKA Pécs U20 52-89 (13-20, 15-32, 15-21, 9-16)

NKA Pécs U20: Váits 14/3, Molnár 10/6, Staubach 5, Kármán 22, Herger 13. Csere: Bánfi 13/3, Boljos D. 2, Kaszai 5/3, Vasas 2, Jolsvai 3/3. Vezetőedző: Sértő Ádám.