Látszott, hogy sokat fejlődtek a lányok!

2021. november 29.
Látszott, hogy sokat fejlődtek a lányok! Az Akadémiánkon megrendezett serdülő forduló során leány U14-es csapatunk először legyőzte a Baját, majd szoros mérkőzést vívott a BEAC-cal.

A Baja elleni bajnokin kellett egy kis idő, amíg bemelegednek a lányok, az első negyed szoros volt. Ezt követően aztán hozták azt, amit tudnak, így hamar jelentős lett a különbség a két csapat között, s végül 82-51-es győzelmet arattunk.

A második mérkőzésen azzal a BEAC-cal találkoztunk, amelytől bő egy hónapja hazai pályán még nagyon kikaptunk. Azóta nagyot fordult a világ! A lányok az első félidőben nem csak tartani tudták a lépést ellenfelükkel, hanem a nagyszünetben még vezettek is (34-32). A folytatásban a BEAC fordított, és végül nagy csatában megnyerte a meccset, de ezért a teljesítményért dicséret illeti csapatunkat!

Meszler Balázs: – Először is gratulálok a lányoknak a győzelemhez, és a BEAC elleni teljesítményhez is! Ahogy múltkor a Vasas ellen, úgy most a BEAC-cal szemben is szűkítettük a két csapat közötti nagy különbséget bő egy hónap alatt. Ellenfelünk nagyon figyelt a ponterősebb játékosainkra, de a többiek plusz munkája támadásban, és a jó védekezésünk remek félidőt eredményezett. A folytatásban voltak olyan periódusaink, amikor nem tudtuk tartani a ritmust, ez azt mutatja, hogy a kemény edzésmunkát folytatni kell, sőt, rá kell még pakolni egy lapáttal! A gyerekek nagyon szépen dolgoznak, így biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond ezzel.

NKA Pécs U14–Bajai NKK 82-51 (15-14, 28-8, 25-11, 14-18)

NKA Pécs U14: Várnagy 7, Fehérvári 10, Tálosi 4, Rózsavölgyi 6, Gerber 0. Csere: Bota 16, Kecsmárik 27, Kövecs 6, Horváth N. 2, Szabadi 4, Pokol, Herger. Vezetőedző: Meszler Balázs.

BEAC-Újbuda KA A–NKA Pécs U14 68-59 (17-14, 15-20, 21-13, 15-12)

NKA Pécs U14: Fehérvári 12, Kövecs 4, Rózsavölgyi 2, Gerber 2, Tálosi 2. Csere: Várnagy 6, Bota 16, Kecsmárik 13, Horváth N., Szabadi 2, Kilián, Herger. Vezetőedző: Meszler Balázs.