Legjobb négy között a Pécs!

2015. április 16.
Legjobb négy között a Pécs! Két fölényes győzelemmel már biztos, hogy a legjobb négy csapat között van a Rátgéber Akadémia junior csapata. Pécs-Szombathely 81-55
Az ünnepélyes megnyitó után, melyen a Nemzeti Junior Bajnokság Döntőjét Sztojkovics Éva, sokszoros válogatott kosárlabdázó, Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata Népjóléti és Sportbizottságának elnöke köszöntötte a csapatokat, az első nap utolsó előtti mérkőzése következett. Az első öt perc kiegyenlített játékot hozott, ahol a Rátgéber Akadémia csapata tartott egy lépéssel előrébb, ám a Szombathelyiek rendre egalizáltak. 10-10 után Kucsora Csaba szerzett 3 pontos előnyt a házigazdáknak, szombathelyi oldalon pedig elsősorban Durázi Krisztofer felelt a pontokért. Tálos András zsákolása után, kétpontos pécsi vezetésnél Horváth Barnabás és Mátyás öt sikeres büntetőjével átvette a vezetést a Szombathely (17-20). A Pécs 22-22-nél érte utol ellenfelét Pongó Marcell triplájával, a pécsi irányító 2+1-gyével pedig 25-22-es vezetést is szerzett csapatának a negyed végére. A Szombathelynél sérülést szenvedett Durázi Krisztofer, és már nem is térhetett vissza a pályára.

Pongó Marcell és Bíró Levente ziccerei 7 pontos vezetést értek (29-22), ám a túloldalon Németh Bence és Balázs is betalált (29-26), míg a pécsieknél kulcsemberek már 3 faulttal álltak. Mogyorósi Bálint szerzett két pontot, majd közel kétperces kosárcsend után Kozma hozta négypontnyi távolságra a Szombathelyet. Kucsora dobott lélektanilag fontos kosarat, Bíró és Kozári pontjaival pedig ismét 10 pont volt a Pécs előnye (37-27). Ezt a különbséget sikerült megőrizniük a hazaiaknak a félidőre, amikor 43-32-re vezetett a Rátgéber Akadémia.

Pongó Marcell kosaraival indult a második félidő, a Pécs pedig a negyed során végig növelni tudta a különbséget. Ebben a játékrészben a Rátgéber Akadémiának sikerült mindössze 7 ponton tartania ellenfelét, miközben 22 pontot szerzett. Tálos ziccerével 65-39-ös vezetéssel várhatta a Kosárlabda Akadémia Pécs a zárónegyedet. A negyedik negyedre nyitott kérdéseket nem hagyott a Pécs, Ivica Mavrenszki nagyrészt cseréit játszatva végül 81-55-re győzött csapatával, így már biztos, hogy a döntő legjobb négy csapata között van a házigazda Rátgéber Akadémia.

Kosárlabda Akadémia Pécs-Szombathelyi KA 81-55 (25-22, 18-10, 22-7, 16-16)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Pongó 27/6, Kucsora 11, Czimer 6, Mogyorósi 6, Osiyemi 7 cserék: Tálos 12, Balázs 2, Soós 2, Bíró 6, Riskó -, Kozári 2, Szavai-.
Edzők: Ivica Mavrenszki, Jágity Csaba

Szombathelyi KA: Gőczi 2, Horváth B. 13/6, Kozma 3, Durázi 7, Horváth M. 5/3 cserék: Németh Bal. 8, Sulyok-, Rónai-, Körömi-, Szanati 8/6, Zrínyi 2.
Edző: Svajda Gábor

Ivica Mavrenszki: Megnyertük a második mérkőzésünket is, ezzel elégedettek lehetünk. A legjobb négy csapat között vagyunk, holnap a MAFC-cal játszunk egy nagyon fontos mérkőzést, ami egyáltalán nem lesz könnyű.

Svajda Gábor: Az első félidőben jól tartotta magát csapatom, amíg csapatként tudtunk támadni és védekezni, addig partiban tudtunk lenni. Sajnos a második félidőre elfáradtunk, szétesett a csapatvédekezés, ezért könnyű gólokat kaptunk. Gratulálok a hazai csapatnak!