Legújabb összefoglalónk a legutóbbi mérkőzésekről

2012. november 19.
Legújabb összefoglalónk a legutóbbi mérkőzésekről Az elmúlt héten ismét rengeteg mérkőzés zajlott Akadémiánkon belül. A meccsek rövid beszámolóit az alábbi cikkben foglaltuk össze.
Gyermek csapataink 2. fordulójukat játszották a bajnokságban, melyben az alábbi eredmények születtek:

Kosárlabda Akadémia Pécsi Farkasok - Kosárlabda Akadémia Pécs „Csokonai” 77-17 (29-3, 16-2, 3-3, 19-0, 10-9)
Farkasok csapata: Vass 2, Csonka 3, Kiticsics 14, Zalay Zs. 17, Román -, Magari 10, Séra 13, Ribarics 3, Flőrich 4, Révész 2, Herger 4, Hegedűs 5.
Edzők: Zalay Zoltán, Eller Balázs.
Csokonai legjobb dobói: Hegedűs Rebeka 5, Búzási Dorina 4, Keszthelyi Norbert 3.
Edző: Märcz Péter

Zalay: „Sok szép támadást vezettünk, de a védekezésünk még nagyon esetleges volt.”

Märcz: „Jó csapat ellen játszva előjöttek azok a hibák, amelyeken javítanunk kell. Sokat kell még dolgoznunk, hogy felzárkózzunk hozzájuk. Dicséret illeti a csapatot, mert becsülettel küzdöttek és az erőnlétünkkel nem volt gond.”

Ezt követően a Csokonai csapata másnap a PVSK csapata ellen mérkőzött meg, ahol nagy különbségű győzelmet arattak.

Kosárlabda Akadémia Pécs „Csokonai” - PVSK Vadmacskák II. 44-8 ( 12-2,6-3, 18-2, 8-1)
Märcz: „A mai mérkőzésünkön dekoncentráltan, rengeteg hibával játszottunk. A győzelemért dicséret illeti a csapatot, de sokat kell még gyakorolni.”

A Rátgéber Akadémia Farkasok csapatának soron következő mérkőzésére csütörtökön került sor, a Babits Gimnázium tornacsarnokában.

PVSK Vadmacskák II. - Kosárlabda Akadémia Pécsi Farkasok 4 - 108 (0-45, 1-26, 2-3, 0-24, 1-7)
Csapat: Mester 4, Herger 20, Magari 19, Szentpáli 20, Vad 2, Csonka 5, Séra 6, Hegedűs 6, Vas 4, Várbíró 20, Révész 1, Balás 2.

Zalay: „Örülök, hogy végig komolyan vettük magunkat, fegyelmezetten játszottunk.”

Hétvégén is a legtöbb mérkőzést a gyermek korosztályos csapataink játszották.

Eredmények:
PVSK Vadmacskák - Kosárlabda Akadémia Pécsi Baglyok 62-74
Csapat: Mogyorósi 12, Papp K. 11, Horváth 10, Bilibók 9, Gergely 7, Flódung 6, Szőke 6, Fazekas 5, Scherer 5, Rausch 2, Papp B. 1 Benics.

Kosárlabda Akadémia Pécsi Baglyok - KASI Delfinek 49-91
Csapat: Mogyorósi 10, Albrecht 7, Fazekas 6, Scherer 6, Szőke 5, Papp K. 4, Flódung 3, Bilibók 3, Rausch 2, Gergely 2, Horváth 1, Papp B.
Edzők: Zalay Zoltán, Szentpáli Gergő.

Zalay: „Az első mérkőzésünkön, a jó védekezésünkkel és gyors, fegyelmezett támadásainkkal sikerült nyerni. A második mérkőzésen fejben és fizikálisan is elfáradtunk, azonban nincs miért szomorkodnunk.”

Siófoki Kosársuli - Kosárlabda Akadémia Pécsi Pandák 43 : 73 (6:24, 9:17, büntetők: 2:5, 16:11, 10:16)
Pontok: Füzesi Eszter 6, Palaczki Réka 11, László Bernadett -, Habling Lara 8, Pifkó Petra 11, Tolnai Sára 9, Tóth Vivien 4, Pénzes Kíra 1, Molnár Hanna 11, Bachmann Imola 11,Püspöki Krisztina -, Bodor Anna 1.

Kosárlabda Akadémia Pécsi Pandák - PVSK Panthers 73 : 46 (17:12, 8:12, büntetők: 3:6, 24:2, 21:14)
Pontok: Füzesi Eszter 3, Fekete Fruzsina 1, Virovecz Boglárka 4, Habling Lara 9, Pifkó Petra
19, Tolnai Sára 14, Petik Panna -, Molnár Hanna 9, Mészáros Szonja 3, Bachmann Imola 10,
Püspöki Krisztina -, Schipter Gabriella 1.
Edzők: Füzesi Gábor, Csapó Márk.

Gyermek korosztályban Kaposváron mutatkozott be Kozármislenyi és Szigetvári csapatunk.

Kosárlabda Akadémia Kozármisleny - Gyakorló DSE Kaposvár 47-61 (10-14, 13-24, 14-9, 10-14)
Kozármisleny: Szurfka 7, Csernus 4, Nagyapáti 1, Szekeres 4, Bauer 11, Hencz 3, Cserti, Grósz 4, Nemes, Söjtöri 10, Pápai.

Kosárlabda Akadémia Kozármisleny - Kosárlabda Akadémia Szigetvár 45-21 (9-12;23-7;8-0;5-2)
Kozármisleny: Szurfka 7, Csernus 2, Nagyapáti , Szekeres 5, Bauer 9, Hencz 4, Cserti, Grósz 1, Nemes, Söjtöri 16, Pápai 1.
Edző: Kaltenecker András, Fülöp András.

Szigetvár: Hajas Boglárka 6, Miklós Kíra 5, Sashegyi Hanna 2, Korsós Karina 2, Hollósi Beatrix 3, Kovács Eszter 1, Balogh Csenge 1, Kelemen Jázmin 1.
Edző: Delibeli Ilona.

Kaltenecker: „Sajnos agresszív védekezésünket nem tudtuk elő venni, nagyon puhán kezdtük a tornát, így első mérkőzésünkön vereséget szenvedtünk. Második mérkőzésünkön az útitárs Szigetvár csapatával mérkőztünk meg, itt már jóval koncentráltabban és fegyelmezettebben játszottunk és így első győzelmünknek örülhettünk a lefújás pillanatában. Remélhetőleg kenguru csapatunk továbbra is hasonló képen fog dolgozni, így várjuk a további sikereket a Gyermek Bajnokságban.”

Marcali VSZSE - Kosárlabda Akadémia Szigetvár 38-18
Pontszerzők: Pontszerzők: Miklós Kíra 2, Hajas Boglárka 8, Sashegyi Hanna 4, Orsós Karina 2, Hollósi Beatrix 2.
Edző: Delibeli Ilona

Delibeli: "A fiúk nehéz ellenfélnek bizonyultak. Gyorsabbak. rámenősebbek voltak. A Tinódis 5.ös felvette a harcot, sajnos az én 5-ösöm gyenge volt.
Támadásnál kihagyott dobások, labda felhozásnál problémák, védekezésnél elhagyott emberek jellemezték a csapatot."

Serdülő leány "A" csapatunk folytatta szereplését az Adria ligában.
JEDINSTVO BH TELEKOM – Kosárlabda Akadémia Pécs/A 43:56 (10:15,16:11,9:14,8:14)
Dobók: Peti 1, Fug 3, Kobor, Rauch 3, Fabian 2, Demeter 6, Krikkler 11, Kis,
Juhasz 18, Gergely 2, Sera 8, Bognar 2.

FENIKS MEDIA MARKET – Kosárlabda Akadémia Pécs/A 81:70 (27:11, 21:14, 22:22, 11:23)
Peti 4, Fug, Kobor 2, Rauch 4, Fabian 3, Demeter 6, Krikkler 5, Kis 1,
Juhasz 16, Gergely, Sera 27, Bognar 2.
Edzők: Imreh Ajtony, Gyenizse Áron.

Imreh:"Ismételten két hasznos mérkőzést játszottunk az Adria Liga Serdülő Bajnokságában. Örülök annak, hogy ebben a bajnokságban is elindultunk, így több mérkőzést tudunk adni a játékosainknak amire jelen pillanatban nagyon-nagy szükségünk van. Az első mérkőzésen az első negyed 4. percéig annyi hibát csináltunk ami elég lett volna az egész mérkőzésre, természetesen ezt ellenfelünk ki is használta és büntette. Ennek ellenére büszke lehetek csapatomra, hiszen a már harminc pontos hátrányt 11 pontra csökkentettük. Külön öröm, hogy az első meccsen Séra Niki, míg Juhász Dorka mindkét meccsen extra teljesítményt nyújtott és Rauch Timi is jól oldotta meg az irányító poszt szerepét. A második mérkőzésen ahhoz képest, hogy zóna védekezés ellen kellett játszanunk, agresszív védekezésünkkel és gyorsindításainkkal sikerült megnyerni a mérkőzést. Lépésről-lépésre de fejlődünk!!!!"

Beszámolónkat a kadett fiúk meccseivel folytatjuk.

Szerdán Paksra utazott az „A” csapatunk, ahol az alábbi eredmény alakult ki:

Paks - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 43 - 76 (8:19,10:12,15:20,10:25)
Csapat: Tálos 6, Pongó 29/9, Osiyemi 4, Marczi 2, Kozári 15 cs.: Mogyorósi 10, Varga 3/3, Bíró 5/3, Sütő 2, Kucsora 2, Rátgéber,Blazsetin.
Edzők: Ivica Mavrenski, Juhász Olivér.

Mavrenski: „Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Az ellenfél zóna védekezésére sokáig nem találtunk ellenszert. Az utolsó 13 percben azonban magunkra találtunk és úgy játszottunk, ahogy kell.”

Hétvégi eredmények ugyanebben a korosztályban:

Kosárlabda Akadémia Pécs/B – PVSK 102 – 42 (30:6, 11:8, 29:17, 32:11)
Csapat: Lovász 6, Akaró 7, Galambos 18, Komlódi 11, Szavai 25/3 cs.: Kövecs 12, Németh 2, Nagy 10, Poller 6, Riskó 6, Kovács 2, Ács-.
Edző: Juhász Olivér

Juhász: „Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! A második negyedtől eltekintve a fiatalok megvalósították, amit kértem tőlük.”

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Szombathelyi SI 62 – 69 (21:14, 18:15, 11:23, 12:17)
Csapat: Tálos 9, Pongó 19/3, Osiyemi 15, Marczi 4, Kozári 5 cs.: Rátgéber 2, Bíró 2, Kucsora 6, Mogyorósi -, Blazsetin-, Sütő, Varga.
Edzők: Ivica Mavrenksi, Juhász Olivér.

Mavrenski: „Gratulálok az ellenfél csapatának, megérdemelték a győzelmet! Az első félidőben az ellenfél hibáit nem tudtuk kihasználni, pontra váltani. A második félidőben már nem is védekeztünk jól, így az ellenfél sem hibázott annyit.”

Eheti összefoglalónkat a junior fiúk eredményének közlésével zárjuk:

Kosárlabda Akadémia Pécs - Bonyhádi KSE 110-69 (22-22, 16-19, 42-16, 30-12)
Csapat: Sértő Ádám 17, Kőhalmi Máté 16/6, Berkics Bence 22/9, Bogner Balázs 10, Tóth Bence 30/6 csere: Szavai Péter 10, Kovács Ádám 5, Csicsók Olivér.
Edző: Németh Károly.

Németh: „Lelkes védekezésünknek és fegyelmezett támadójátékunknak köszönhetően a második félidő közepén felőröltük a jó erőkből álló Bonyhád ellenállását és könnyű győzelmet arattunk! Gratulálok az egész csapatnak!”

Gratulálunk csapatainknak és további sok sikert kívánunk!