Legyőzhetetlenek voltunk a döntőben, sőt, az egész tornán – aranyérmesek lettek a kadett fiúk!

2022. május 15.
Legyőzhetetlenek voltunk a döntőben, sőt, az egész tornán – aranyérmesek lettek a kadett fiúk! Szenzációs produkcióval lett országos bajnok kadett fiú csapatunk, amely végig kézben tartotta a döntőt, s kereken húsz ponttal győzte le az Atom-City Atomerőmű gárdáját! A fantasztikus hangulatú, kiválóan szervezett eseményen veretlenül lettünk aranyérmesek, a torna legértékesebb játékosának járó díjat pedig Lukácsi Gábor vehette át!

A tét nagyságának megfelelően idegesen, kapkodva kezdték a kadett fiú döntőt a csapatok, négy perc elteltével 4-2-re vezettünk. Jan Pavlík 10-2-nél elégelte meg a látottakat, a sok eladott paksi labdát, kihagyott helyzeteket, és kért időt. Hiába, ugyanis nagyon nem talált magára az Atomerőmű, mivel szigorúan és jól védekeztünk, és óriási fölényben voltunk ekkor a lepattanók megszerzésének terén is (8. perc 15-2). Az utolsó két percre összekapták magukat a paksiak, Bene hármasa is bement, így 17-9-ről indult a második felvonás. Egy kicsit megállt a támadójáték mindkét oldalon a folytatásban, négy percig mindössze Vajda találatát jegyezhettük fel, a Paks pedig az ötödik percben szerezte meg a második tíz perc első kosarát, Pavlík Botond révén. Többen is hozzátettek a mieink közül, a túloldalon pedig a paksiak legjobbja, az ekkor már 3 személyinél járó Kékesi is megszerezte első pontjait, majd Pavlík második hármasával szorossá vált a mérkőzés (27-22). Óriási elánnal buzdították szurkolóink csapatunkat, de Bojan Salatic időkérése után felpezsdült, még nyíltabb lett a mérkőzés, és minimális előnyünk maradt a nagyszünetre (32-31).

Nekünk legyen mondva, jól jött a pihenő, mert a fordulás után őrült iramban kezdtünk, fokozatosan hagytuk le ellenfelünket, 44-35 állt az eredményjelzőn a 25. percben. Lukácsi Gábor ellenállhatatlanul kosárlabdázott, hátvédünk 21/9 pontnál járt a harmadik negyedben! Egyre jobban távolodtunk a Pakstól, a záró játékrésznek biztosnak tűnő, tízpontos előnnyel vághattunk neki (55-45).

Becsülettel hajtott a Paks is, de rá tudtunk tenni még egy lapáttal, Lukácsi negyedik hármasa is bevágódott a gyűrűbe. Nem telt el két perc, még hozzátettünk nyolcat a tízpontos előnyünkhöz. Ezen a vasárnapon legyőzhetetlenek voltunk, és végül húszpontos, 77-57-es győzelmüknek köszönhetően megérdemelten akaszthatták kadett fiaink nyakába az aranyérmet!

Veretlenül lettünk bajnokok!

Bojan Salatic: – Nagyon büszke vagyok a srácokra, ez az ő győzelmük, ők a főszereplők, övék a trófea! Köszönöm a szervezőknek, a stábomnak az egész éves munkáját. Ez egy mérföldkő a sok közül, nem dőlhetünk hátra, nagyon sok munka áll mindenki előtt! Gratulálok az összes döntős csapatnak, nagyon magas színvonalú tornát játszhattunk.

Jan Pavlík: – Nagy gratuláció jár az Rátgéber Akadémia csapatának, megérdemelte a bajnoki címet! Viszont még nagyobb gratuláció jár az Atom Citynek, mert nekünk ez a második hely kiváló eredmény, amelyet nagyra kell értékelni, főleg, hogy ismerjük a csapatunk hátterét! Gratulálok mindenkinek a legjobb nyolcba jutáshoz! Hajrá a továbbiakban!

NKA Pécs A–Atom City-Atomerőmű SE A 77-57 (17-9, 15-22, 23-14, 22-12)

NKA Pécs A: Lukácsi 28/12, Fonyó 13, Szita 8/3, Mezőfi, Angyal 12. Csere: Vajda 6, Teszárik 2, Pap 8/6, Kiss Keve, Emelieze, Balázs B. Vezetőedző: Bojan Salatic. Atom City Atomerőmű SE: Pavlík B. 19/9, Solymosi, Kékesi 19/3, Arató, Kupai 10/3. Csere: Gulyás 5/3, Bene 3/3, Pajor 1, Barcza, Nagy, Somodi, Kovács. Vezetőedző: Jan Pavlík.

A torna különdíjai

A döntő legértékesebb játékosa (MVP): Lukácsi Gábor (NKA Pécs A)

A torna All Star ötöse: Angyal Medárd (NKA Pécs A), Kékesi Kolos (Atom City-Atomerőmű SE A), Gyürk Zsigmond (Budapesti Honvéd SE A), Keller Bendegúz (Soproni SI KA), Kiss-Leizer Gergő (Vasas Akadémia A)

A csapatok legjobbjai: Gerencsér Botond (Zalakerámia ZTE KK A), Kiss-Leizer Gergő (Vasas Akadémia A), Varga Ferenc (DEAC KA A), Mészáros Botond (Kecskeméti KA A), Nyikos Balázs (Soproni SI KA SKC A), Gyenge Bálint (Budapesti Honvéd SE A), Pavlík Botond (Atom City-Atomerőmű SE A), Lukácsi Gábor (NKA Pécs A)