Legyőzték a DEAC-ot, bronzémesek lettek az U18-as fiúk!

2023. május 28.
Legyőzték a DEAC-ot, bronzémesek lettek az U18-as fiúk! A serdülő fiúk arany- és a junior lányok bronzérme után újabb éremmel lett gazdagabb Akadémiánk: az U18-as fiú csapat is a harmadik helyen zárta az országos bajnokságot. Az U17-esek is bronzmeccset játszhattak, végül a negyedik helyen zárták a B-döntőt.

A Sopronban zajló nyolcas döntő bronzmeccsén a DEAC volt csapatunk ellenfele. A két együttes egészen a harmadik negyed végéig fej-fej mellett haladt, a 26. percben még 37-37 volt az állás, hogy aztán a negyed végén már kilenc ponttal, 48-39-re vezessünk! A záró felvonásban nagyon okosan, taktikusan kosárlabdáztunk, nem engedtük, hogy ellenfelünk vérszemet kapjon, s végül 64-59-es győzelmet arattunk, amivel megszereztük a bronzérmet.

A mérkőzésen Bor Gábor dupla-duplázott, 15 pontot és 11 lepattanót szerzett.

Bojan Salatic: – Ebben a pillanatban a legfontosabb dolog az, hogy nyertünk! A második félidőben megmutattuk a valódi énünket, úgyhogy gratulálok a fiaimnak. Jövőre innen folytatjuk, addig is sok szerencsét kívánok minden csapatnak!

NKA Pécs U18–DEAC KA U18 64-59 (12-18, 19-11, 17-10, 16-20)

NKA Pécs U18: Bor 15, Árva-File 3, Lukácsi 4/3, Angyal 8, Bolyos M. 2. Csere: Korszunszkij 14, Mezőfi 2, Szita 7/6, Fonyó 6/6, Pap 3/3, Mucha. Vezetőedző: Bojan Salatic.

Akadémiánk U17-es fiú csapata a Budapesten megrendezett B-döntőben jutott el a bronzmérkőzésig, amelyen végül szoros vereséget szenvedett a Szolnoktól, így a negyedik helyen végzett.

Rátvay Tamás: – Gratulálok a Szolnok csapatának a győzelemhez, de a saját játékosaink is minden dicséretet megérdemelnek! Talán ma egy kicsit csökkent az energia, de ez betudható annak, hogy kettő kőkemény mérkőzés után voltunk, láttam a fáradtság jeleit, főleg mentálisan. Úgy gondolom, méltóképpen helytálltunk a junior B-döntőben, és egyedüli B csapatként az ország legjobb tizenkét együttese között végeztünk! Büszkék vagyunk a fiúkra!

NKA Pécs U17–Szolnoki KA 65-69 (13-23, 22-15, 18-12, 12-19)

NKA Pécs U17: Krkljes 17/3, Füzesi 9/3, Juhász, Rieder, Párkányi. Csere: Antal D. 8/3, Virág 20/3, Jolsvai 2, Kaszai 4, Bunos, Csirke 5/3. Edző: Rátvay Tamás.