Legyőztük a Honvédot, megvan az ötödik hely!

2021. június 06.
Legyőztük a Honvédot, megvan az ötödik hely! Drámai hajrában, egy pokoli izgalmas mérkőzésen csikarta ki a győzelmet U20-as fiú csapatunk a Bp. Honvéd SE ellen, s ezzel megszerezte az ötödik helyet. A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon az öt meccsünkből négyet megnyertünk!

A bajnokság utolsó mérkőzése várt a srácokra, amikor a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon az ötödik helyért pályára léptek. Ellenfelünk a Bp. Honvéd SE volt, amely velünk együtt szintén az NB I. B Piros csoportban szerepelt, amit 23/1-es mutatóval megnyert.

Akkor mindkét mérkőzésünket elveszítettük a Honvéd ellen, most viszont itt volt a lehetőség a visszavágásra. Az első két negyedben ellenfelünk akarata érvényesült, de szerencsére nem kerültünk akkora hátrányba, ahonnan ne lehetett volna visszakapaszkodni. A nagyszünetben 37-28-ra vezetett a Honvéd, a folytatásban azonban megkezdtük a felzárkózást. A harmadik negyed végén már csak öt volt közte (57-52), a 38. percben pedig végre egyenlítettünk: a szenzációsan játszó Benke Krisztián triplájával 73-73-nál utolértük ellenfelünket.

Innentől pedig pokoli izgalmas percek következtek! Közel voltunk ahhoz, hogy a rendes játékidőben megnyerjük a meccset, de ez végül nem sikerült, 78-78-cal zárult a rendes játékidő, jöhetett a hosszabbítás! Jobban kezdett a Honvéd, de látszott a fiúkon, hogy nagyon akarják ezt a győzelmet. Persze az sem ártott, hogy ennyi játékperc, a négy nap alatt lejátszott ötödik meccs végén a ráadásban is jól céloznak: amikor 89-86-ra vezetett a Honvéd, és meleg volt a pite, előbb Benke, majd Kollár vágott be egy triplát, és máris nekünk állt a zászló. Közel kerültünk a győzelemhez, amit már nem is engedtünk ki a kezünkből: 95-92-re nyertünk, és ezzel ötödik helyen zártuk a bajnokságot!

Ne feledjük, csapatunk úgy végzett az ötödik helyen, hogy a négy nap alatt lejátszott öt mérkőzéséből négyet megnyert – nem volt szerencséje, hogy nem lett ebből még előkelőbb pozíció! Nem mellesleg olyan bivalyerős csoportban végeztünk a harmadik helyen 2/1-es mutatóval, amely kvartett első két helyezettje, az Egis Körmend és az Alba Fehérvár a döntőig jutott!

Szép volt, fiúk!

Sabáli Balázs: – Sajnos a végén érkeztünk meg a tornára. Ha nem is színvonalában, de küzdelmében talán az egyik legjobb mérkőzés volt. Sajnálom, hogy így alakult a vége. A srácok mindent megtettek annak érdekében, hogy megszerezzék az ötödik helyet. Ha egy picit jobban dobunk, akkor talán ez sikerült is volna. Hadd gratuláljak a Rátgéber Akadémiának a győzelemhez, és külön Benke Krisztiánnak az extra teljesítményhez! Jó pihenést mindenkinek!

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak az egész tornához! Négy győzelemmel és egy vereséggel sikerült befejeznünk, úgy gondolom, hogy ez extra teljesítmény. Sajnos nem jutottunk be a négybe, nem volt szerencsénk, de azt bizonyítottuk, hogy ott lett volna a helyünk. Még egyszer gratulálok a csapatunknak és a Honvédnak is! Mindenkinek jó pihenést kívánok!

Bp. Honvéd SE U20–NKA Pécs U20 92-95 (18-15, 19-13, 20-24, 19-26, 14-17) – hosszabbítás után

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, fiú U20-as országos döntő, 5. helyért. Bp. Honvéd SE U20: Tóth B. 11/3, Szatmári 19, Tanoh 30/3, Kopácsi 3/3, Szentirmai 10. Csere: Kármán 15/3, Horváth H. 2, Tarján 2. Vezetőedző: Sabáli Balázs. NKA Pécs U20: Váits 14, Lados 2, Benke 40/12, Scherer 14/3, Herger 9. Csere: Kollár 11/3, Meszlényi 5, Molnár, Bálint B., Séra. Vezetőedző: Sértő Ádám.

A döntőben: Alba Fehérvár U20–Egis Körmend U20 60-65.

A végeredmény: 1. Egis Körmend U20, 2. Alba Fehérvár U20, 3. Sopron KC U20, 4. DEAC Kosárlabda Akadémia U20, 5. NKA Pécs U20, 6. Budapesti Honvéd U20, 7. TF-BP U20, 8. Budafok-PSE U20.

A torna All-Star csapata: Szántó Levente (Budafok-PSE U20), Benke Krisztián (NKA Pécs U20), Kenéz Csaba (Egis Körmend U20), Takács Kristóf (Egis Körmend U20), Sitku Márton (Sopron KC).

A döntő MVP-je: Kiss Mátyás (Egis Körmend U20).