Legyőztük a Honvédot is!

2021. március 14.
Legyőztük a Honvédot is! Újabb nagyon értékes győzelmet szerzett felnőtt férfi csapatunk, amely hazai pályán 94-89-re nyert a Budapesti Honvéd SE ellen. Jó úton haladunk a playoff felé.

Nagyon jó volt látni, hogy ezen a bajnokin végre úgy kezdtek a srácok, ahogy hazai pályán illik: energikusabbak, agresszívebbek voltak ellenfelüknél, jól játszottak, s ennek köszönhetően az első negyedben jelentős előnyre tettek szert. A másodikban ugyanezt folytatták, így a nagyszünetre 17 pontos előnnyel (51-34) mehettek pihenőre.

Persze mindenki tisztában volt vele, hogy ezzel még nincs lefutva a mérkőzés, a Honvéd ugyanis jó csapat, az ősszel le is győzött minket saját otthonában. A harmadik negyedben már nem tudtuk növelni a különbséget, az utolsóban pedig percek alatt vészesen megközelítettek bennünket a vendégek. Nagyon kellettek ekkor az olyan szép akciók, mint amikor Karavdic észrevette a palánk alá befutó Ladost, akit a rárontó két védő mellett megtalált, s ziccert dobatott vele, és persze a büntetők is. A 35. percre Tichov triplájával 82-76-ra jött fel a Honvéd, ám mielőtt igazán vérszemet kaphatott volna, Lados válaszolt egy hármassal, majd bedobta azt az ominózus duplát. A vendégek azonban nem adták fel, az utolsó percben négy pontra (93-89) megközelítettek minket, de helyén volt a szívünk, megoldottuk a feladatot, és így egy nagyon értékes győzelemnek örülhettünk!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés. Jelentős előnyre tettünk szert, megvolt a lehetőségünk arra, hogy lezárjuk a meccset, de nem sikerült, mert több labdát is eladtunk, és a lepattanóknál sem figyeltünk mindig eléggé, így megadtuk ellenfelünknek a lehetőséget arra, hogy visszakapaszkodjon. A végén azonban mi örülhettünk, s ezzel egy nagyon fontos győzelmet arattunk a playoffba jutás szempontjából! Két meccs van vissza, most már azokra fókuszálunk. Sok sikert kívánok a Honvédnak a folytatásra!

Puskás Artúr: – Gratulálok a hazai csapatnak, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést! Negyven percen keresztül maximálisan koncentrált és rengeteg energiát tett a meccsbe, míg mi az első félidőben önmagunkhoz képest enerváltak és pipogyák voltunk. Az ekkor összeszedett tizenhét pontos hátrány pedig túl soknak bizonyult, annál jobb csapat az NKA, hogy innen vissza lehessen jönni. Mindent megtettünk annak érdekében, hogy ez mégis sikerüljön, de rosszul dobtuk a triplákat és kihagytunk tizenegy büntetőt is. Szeretném megragadni az alkalmat, hogy együttérzésemet és részvétemet fejezzem ki a közelmúltban elhunyt Lövei László és Szabó Mihály családjának, hozzátartozóinak!

NKA Pécs–Bp. Honvéd SE 94-89 (29-18, 22-16, 25-26, 18-29)

Férfi NB I. B Piros csoport. NKA Pécs: Lados 20/6, Fülöp Zs., Scherer 11/3, Kocsis 2, Karavdic 28. Csere: Kollár 11/3, Benke 12/6, Váits 2, Rosic 6, Fekete 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Bp. Honvéd SE: Bea B. 17, Szatmári 9, Tóth B. 5/3, Kopácsi 5, Szentirmai 3/3. Csere: Takács 11/3, Tanoh Dez 11/3, Tichov 24/3, Stefán 4, Kovács D., Pintér. Vezetőedző: Puskás Artúr.