Legyőztük a MAFC-ot is, csoportelsőként ott vagyunk a legjobb négy között, és holnap elődöntőt játszunk!

2022. április 22.
Legyőztük a MAFC-ot is, csoportelsőként ott vagyunk a legjobb négy között, és holnap elődöntőt játszunk! A csoportkör utolsó fordulójában le kellett győznünk a MAFC-ot, megtettük! Hibátlan teljesítménnyel, mindhárom mérkőzését megnyerve végzett a kvartett élén és jutott a legjobb négy közé U20-as fiú csapatunk a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon. Folytatás szombaton az elődöntőben!

Hatalmas volt a srácok öröme, miután a MAFC elleni mérkőzésüket is behúzták a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon! Érthető, hiszen ez azt jelentette, hogy hibátlan teljesítménnyel, mindhárom meccsüket megnyerve a kvartett élén végeztek, bejutottak a legjobb négy közé, és a szombati elődöntőben a B csoport második helyezettjével, a Falco Szombathellyel találkoznak majd.

A MAFC alaposan megtréfált mindenkit azzal, hogy a Kaposvár elleni meccsén visszajött a pokolból, és úgy nyert 91-90-re, hogy a somogyiak 41-17-re, vagyis 24 ponttal is vezettek! Sebaj, legalább kellően odafigyeltünk a hozzánk hasonlóan az NB I. B Piros csoportjából érkező, ott az alapszakaszt a harmadik helyen zárt fővárosiakra. Akik aztán ellenünk is alaposan felszívták magukat, vitte őket a Kaposvár ellen kicsikart győzelem lendülete. Megnyerték az első negyedet (27-22), a néhány pontos előnyüket pedig megtartották a harmadik felvonás végéig. Az utolsó negyednek 60-56-os MAFC-vezetésről veselkedtünk neki, hogy aztán a 33. percben, Váits tripláját követően már nálunk legyen az előny: 63-62! A 38. percben még egálra állt a mérkőzés (74-74), a hajrá azonban abszolút a miénk volt: ellenfelünk innentől kezdve egyetlen pontra sem volt képes, mi viszont szedtük a lepattanókat és dobáltuk a kosarakat, így a végén jelentős különbséggel, 85-74-re győztünk!

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez, és ahhoz, hogy csoportelsőként jutottunk az elődöntőbe! Fáradtan és enerváltan kezdtünk, de ez nem lehet kifogás, mindenkinek sűrű a programja. Kielemezzük a hibákat, és készülünk a Falco ellen. A MAFC csapatának további sok sikert kívánunk!

MAFC U20–NKA Pécs U20 74-85 (27-22, 19-20, 14-14, 14-29)

NKA Pécs U20: Váits 13/6, Meszlényi 4, Scherer 13, Kármán 7, Herger 11. Csere: Kazy 7/3, Schmera 15, Rátgéber T. 3/3, Bánfi 4, Molnár 8, Bálint B. Vezetőedző: Sértő Ádám.