Legyőztük a finneket a szuperdöntőben!

2022. április 15.
Legyőztük a finneket a szuperdöntőben! Győzelemmel kezdte szereplését a rigai EYBL szuperdöntőben serdülő fiú csapatunk, amely jó védekezésének köszönhetően nyert a finn Puhu ellen.

Nagyon nem volt puha a finn ellenfelünk a szuperdöntő nyitómeccsén, a támadójátékunk végig akadozott a Puhu ellen. A védekezésünk, és persze a fiúk szíve viszont a helyén volt, így a rosszul sikerült első negyed után (mindössze 2 pontot dobtunk) a másodikban átvettük a vezetést, és a nagyszünetben már 6 pontos előnyünk volt (16-22). A folytatásban kiegyenlített csata zajlott a pályán, hatalmasat küzdöttünk azért, hogy ellenfelünk ne tudjon utolérni bennünket, s végül 44-38-as győzelmet arattunk!

Bolyos Róbert: – Először is gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Nagyon rosszul kezdtünk, főként támadásban. Ezután sikerült ritmust váltanunk, és a második negyedben átvettük a vezetést. Sajnos végig gondunk volt a támadójátékunkkal, nem játszottunk kellő gyorsasággal, sok rossz döntést hoztunk. Ez volt a torna első meccse, fontos győzelmet arattunk, igyekszünk javítani a hibáinkat a délutáni mérkőzésünkre!

BC Puhu–NKA Pécs 38-44 (9-2, 7-20, 8-9, 14-13)

NKA Pécs: Pavlik 4, Hirth 2, Gáspár V., Rácz 2, Burony 14. Csere: Szalontai 6, Baráth 2, Király 5/3, Horvát, Amidzic 9. Vezetőedző: Bolyos Róbert.