Letették névjegyüket a kadett fiúk az EYBL-ben!

2021. október 25.
Letették névjegyüket a kadett fiúk az EYBL-ben! Hibátlan mérleggel zárta az Akadémiánkon megrendezett EYBL-fordulót kadett fiú A csapatunk, ennek köszönhetően pedig bizakodva várja a sorozat folytatását.

Az utolsó napon két veretlen csapat találkozott egymással, az NKA Pécs A és a román ACS DAN Dacian. Bíztunk benne, hogy a mérkőzés végére mi maradunk hibátlanok, ennek megfelelően küzdöttünk a pályán. Jó meccset vívtunk román ellenfelünkkel, amelyet gyakorlatilag a második negyed döntött el – ezt a tíz percet 12 ponttal megnyertük. A nagyszünetben 44-29-re vezettünk, a harmadik negyedben tovább növeltük a különbséget, s végül 84-65-re győztünk.

Az EYBL-forduló során csapatunk megmutatta, hogy nem csak megállja a helyét a nemzetközi porondon, hanem egyértelműen jobb ellenfeleinél. Sorrendben egy moldáv, egy bolgár, egy cseh, majd egy román együttest győztünk le, ráadásul mindegyik mérkőzést magabiztosan, nagy különbséggel hoztuk.

A fordulót így az NKA Pécs csapata nyerte meg, ennek köszönhetően bizakodva várhatjuk a második kört, amelyre Bulgáriában kerül majd sor. A playoffba az első két csapat jut be.

Bojan Salatic: – Nagyon köszönjük a kiváló szervezést, minden rendben volt, öröm volt meccseket játszani ezekben a napokban! Jó és eredményes tornán vagyunk túl, mind a négy mérkőzésünket megnyertük, természetesen elégedettek vagyunk. Továbbra is ugyanilyen keményen kell dolgoznunk, mert eltökéltek vagyunk a céljainkat illetően. Játékosaim nagyon sok energiával kosárlabdáztak, tetszett a hozzáállásuk!

NKA Pécs A–ACS DAN Dacian 84-65 (23-20, 21-9, 18-11, 22-25)

NKA Pécs A: Lukácsi 14/6, Emelieze 12/6, Fonyó 10/6, Balázs B. 7, Angyal 17/3. Csere: Putsay 2, Pap 5/3, Teszárik 6/6, Szita 7, Mezőfi 2, Vajda, Csuka 2. Vezetőedző: Bojan Salatic.

A mérkőzések legjobbjai: Balázs Barnabás, Angyal Medárd, Fonyó Botond, Emelieze Ágoston.

Az All Star ötösbe beválasztották Lukácsi Gábort.

A torna legértékesebb játékosa Angyal Medárd lett.

Eredményeink az EYBL-forduló során: Admirals Chisinau–NKA Pécs A 44-110, Balkan Botevgrad–NKA Pécs A 46-85, NKA Pécs A–Vividbooks Pardubice 99-61, NKA Pécs A–ACS DAN Dacian 84-65.