Magabiztos győzelem a bajnoki nyitányon

2020. szeptember 21.
Magabiztos győzelem a bajnoki nyitányon Győzelemmel mutatkozott be Akadémiánk fiú csapata az NB I. Piros csoport U20-ban.

A Sértő Ádám és Berkics Bence által irányított együttes a Vasas Akadémia U20 vendége volt, s a nagyszünetig hatpontos előnyre tett szert. A harmadik negyedben aztán jelentősen nőtt a különbség, az utolsóban pedig még nagyobbra hizlalta előnyét csapatunk, amely végül huszonhat ponttal győzött.

A Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20 legponterősebb játékosa Váits Olivér volt, aki 27 pontot (három triplát) tett a közösbe, emellett volt még négy szerzett labdája és négy gólpassza, 30-as VAL-mutatóval zárt. Jó meccse volt Aleksa Dobrijevicnek is, aki dupla-duplázott (19 pont, 13 lepattanó), s 31-es VAL-mutató fűződött a nevéhez.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak, elképesztő érzés volt ennyi idő után újra tétmeccset játszani! Az első félidő döcögősen indult, sok eladott labdánk volt, illetve túl sok könnyű kosarat engedtünk az ellenfélnek. A második félidőben ezeket a hibákat kijavítottuk, mindössze két labdát ajándékoztunk a Vasasnak, és javítottuk a védekezési hiányosságokat, ennek köszönhető a meccs végére kialakult különbség. Sok sikert kívánok a Vasas csapatának a továbbiakban!

Vasas Akadémia U20–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20 71-97 (20-23, 20-23, 15-24, 16-27)

Férfi NB I. B Piros csoport, U20. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20: Váits 27/9, Rosic 19/15, Lados 15/6, Fekete 7/3, Dobrijevic 19. Csere: Séra 4, Herger 3, Bálint B., Kazy 3/3, Staubach. Edzők: Sértő Ádám, Berkics Bence. Felkészítő edző: Ivica Mavrenski.