Magabiztos győzelem az első meccsen!

2019. március 07.
Magabiztos győzelem az első meccsen! Magabiztos győzelemmel indította csapatunk a hazai rendezésű Nemzeti Leány Junior "A" Döntőn! Hartung Anita tanítványai végig kezükben tartották a mérkőzést, és 73-61-re győztek a döntő nyitómeccsén a győri Széchenyi KA ellen.
Magabiztos játékkal nyerte a Nemzeti Leány Junior Bajnokság Döntőjének nyitómérkőzését a házigazda PEAC Kosárlabda Akadémia csapata. Csütörtökön a reggeli első mérkőzésen már 9 órakor feldobták a labdát a 2018 októberében átadott Pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos centerpályáján. Az elején fej-fej mellett haladtak a felek, majd a pécsiek Habling Lara és Wentzel Nóra pontos és eredményes játéka révén elléptek a győriektől 20-12-re. Nem tört meg a Széchenyi Akadémia csapata, Szirony Dorináék közelebb tudtak kerülni az első játékrész végére (25-21). Habling Lara bokasérülése okozott aggodalmat pécsi oldalon a második negyed derekán, de a pályán maradt társak lendülete nem hagyott alább, 39-25-nél Gálos László kikérte második idejét is. A nagyszünet után magasabb fokozatba kapcsolt a PEAC Kosárlabda Akadémia, amely húsz ponttal is vezetett. A záró játékrészben kicsit csökkent a koncentráció hazai oldalon, a zónavédekezéssel operáló csapatok játékát több hiba is tarkította. A győriek nem adták fel a mérkőzést, az utolsó tíz percet 20-8-ra meg is nyerték, de a pécsi csapat győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Mindkét csapatot pályára szólítja a sorsolás még egy csoportmeccsen az első játéknap befejezéseként.

PEAC-Kosárlabda Akadémia – Széchenyi Kosárlabda Akadémia 73-61 (25-21, 18-11, 22-9, 8-20)

Pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos centerpálya

V.: Kruk Melinda, Marton Péter, Csák Máté

PEAC-KA: Varga 8, Wentzel N. 24/3, Habling 11/3, Selcova 8, Vojinovic 13. Csere: Szücs 3/3, Hegedűs 4, Radakovic 2, Kaposi -, Wentzel H. -, Palaczki -. Edző: Hartung Anita, Gyenizse Áron

Széchenyi KA: Kéita 19/3, Szirony 22/6, Rozmán 3, Rácz -, Bánszegi 10. Csere: Geleta 1, Pozsgai 2, Takács 2, Reider -, Ferenczi 2. Edző: Gálos László

Hartung Anita (PEAC Kosárlabda Akadémia): Az első mérkőzés izgalmai látszottak a lányokon. Két negyeden keresztül keményen védekeztünk, ezt fel kell tornáznunk három-négyre.

Gálos László (Széchenyi Kosárlabda Akadémia): Egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Az első negyedben mutatott gyenge védekezésünk eldöntötte a küzdelmet. A verség ellenére gratulálok csapatomnak, mert egy percre sem adták fel!