« vissza a döntő oldalára

Magabiztos győzelemmel indított a Darazsak Sportakadémia

Magabiztos győzelemmel indított a Darazsak Sportakadémia Elsősorban az első félidőben nyújtott lehengerlő játékának köszönhetően fölényes győzelemmel mutatkozott be a Darazsak Sportakadémia A csapata a kadett leány döntőben.

Óriási tempóban kezdtek a soproni lányok a Vasas Akadémia A ellen, gyakorlatilag állva hagyták ellenfelüket. Az első negyedben akkora különbség alakult ki a két csapat között (28-11), hogy kis túlzással el is dőlt a mérkőzés. A második negyedben ráadásul tovább nőtt a Darazsak előnye, így a nagyszünetben már 26 ponttal (52-26) vezettek a soproniak, akiknél Kókai Patrícia szórta a kosarakat, 20 perc után 16 pontnál tartott, míg a Vasasnál Benyovszki Petra volt a legeredményesebb 10-zel.

A nagyszünet után aztán nem kis meglepetésre fordult a kocka! A Vasas Akadémia remek harmadik negyedet produkált, aminek köszönhetően 12 pontot faragott a hátrányából, és így felcsillant egy szoros eredmény reménye (70-56). A Sopron azonban jobb csapat annál, hogy hagyja kiénekelni a sajtot a szájából. Az utolsó felvonásban ismét begyújtotta a rakétákat a Darazsak Sportakadémia, jobban koncentráltak a játékosai, ennek köszönhetően végül meggyőző, 87-66-os győzelmet arattak.

Darazsak Sportakadémia A–Vasas Akadémia A 87-66 (28-11, 24-15, 18-30, 17-10)

Darazsak Sportakadémia A: Vasi 15, Kókai 25/9, Szabó L. 4, Völgyi 14/6, Janzsó 13. Csere: Szabó R., Rokob 4/3, Egresits 1, Pásztor 5, Bauer 5, Raffay 1, Hawkins. Vezetőedző: Czirják Szilvia. Vasas Akadémia A: Czirkos 7, Láng-Miticzky 12, Igaz 3, Molnár 5, Herzog 6. Csere: Benyovszki 12, Harmati 3, Duka 15/9, Hruby 1, Kendelényi, Varga P. 2. Vezetőedző: Kertész Dávid.

Czirják Szilvia: – Extrán kezdtük a mérkőzést, s az itt megszerzett előnnyel jól gazdálkodtunk a folytatásban. A harmadik negyedben engedtünk a védekezésünk agresszivitásából, így a Vasas közelebb tudott kerülni hozzánk, kiváló egyéni teljesítményekkel azonban rendeztük a sorainkat. Gratulálok a csapatnak, így tovább! Hajrá, Sopron!

Kertész Dávid: – Sajnos csak a második félidőre érkeztünk meg a döntőre, ami már késő volt. A csapattól azt várom, hogy a következő mérkőzésen már a feldobástól olyan sebességgel játsszon, mint most a nagyszünet után. Gratulálok a soproni csapatnak a győzelemhez!