Magabiztos győzelmet arattunk, és ennek köszönhetően a tabella élére álltunk!

2022. november 27.
Magabiztos győzelmet arattunk, és ennek köszönhetően a tabella élére álltunk! Felnőtt férfi csapatunk a tizedik bajnokiján megszerezte kilencedik győzelmét, miután hazai pályán nagyon magabiztosan, több mint harminc ponttal verte a TF-BP együttesét. Az eddigi éllovas PVSK-Veolia ismét kikapott, így helyet cseréltünk a tabellán.

Bár az erőviszonyok, az eddigi eredmények azt sugallták, hogy ezt a mérkőzést minden bizonnyal meg fogjuk nyerni, erre abszolút nem lehetett alapozni, mert mindenki tisztában van vele, hogy ebben a mezőnyben egyetlen győzelmet sem adnak könnyedén. Ennek megfelelően kezdtünk, nagy iramot diktálva hamar jelentős előnyre tettünk szert a TF-BP ellen, s az 5. percben Nemanja Djordjevics duplája után már tíz pont fölé kúszott a különbség (17-6). A folytatás is hasonlóan alakult, így aztán hamar kiderült, hogy ezen a meccsen nem kell különösebben izgulni, a nagyszünetben ugyanis huszonkét ponttal, 43-21-re vezettünk.

A folytatásban jó volt látni, hogy a rutinosabb játékosaink mellett a fiatalabbak is kiveszik a részüket a munkából. Kollár Bence húsz percet töltött a pályán, ezalatt 11 pontig és 5 lepattanóig jutott, Herger Salamon pedig tizenkét perc alatt hozott össze 9 pontot és 3 lepattanót – nem tétlenkedett a palánk alatt. A harmadik negyed végéig folyamatosan növeltük az előnyünket (66-31), az utolsó felvonásban azonban megtorpantunk, elveszítettük lendületünket, amit kihasználva ezt a tíz percet megnyerték a vendégek, ám ez szerencsére nem osztott, nem szorzott, így is magabiztosan, 82-51-re nyertünk.

Már a mérkőzés előtt jött a hír, hogy az addigi éllovas, a PVSK-Veolia elszenvedte második vereségét, kikapott a MAFC-nál, ami két órával később azt jelentette, hogy a TF-BP ellen aratott győzelemnek köszönhetően felléptünk a tabella élére. Reméljük, ott is maradunk!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! A mérkőzés egy részében látottakkal elégedettek lehetünk, mert jól játszottunk. Ugyanakkor volt egy olyan periódus, ami nem tetszett: az eredménytől függetlenül sosem szabad megállnunk, minden meccsen negyven percen keresztül kell koncentrálnunk! Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a folytatásra!

Beák Gábor: – Gratulálok az ellenfelünknek, jó mérkőzést játszott! Tudtuk jól, hogy erős csapattal találkozunk, amellyel szemben próbáltuk feszegetni a határainkat mind védekezésben, mind a támadójátékunk változtatásával. Védekezésben jól sült el a zónánk, de a nagy nyomásra nem tudtunk jól reagálni. Ez annak ellenére hasznos mérkőzés volt számunkra, hogy nagy különbséggel kikaptunk, igyekszünk tanulni a hibákból, felhasználjuk a tapasztalatokat annak érdekében, hogy jobb csapattá váljunk. Az NKA Pécsnek sok sikert kívánunk a folytatásra, másodedzőnk gyermekének pedig jobbulást kívánunk!

NKA Pécs–TF-BP 82-51 (25-12, 18-9, 23-10, 16-20)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, 10. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Vezette: Horváth Alajos, Csák Máté, dr. Popgyákunik Balázs. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 10/6, Kovács P. 9/3, Kollár 11/3, Meleg G. 13/3, Djordjevics 12. Csere: Kazy 5/3, Lados 5/3, Rátvay, Scherer 2, Benke 6, Herger 9/3, Kármán. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. TF-BP: Oroszi 4, Szántó 5/3, Simon B. 5/3, Dancsecs 6/6, Anda 14. Csere: Nagy Sz. 7/3, Várbíró 2, Csikós 8/6, Gémes. Vezetőedző: Beák Gábor.

További eredmények: MAFC–PVSK-Veolia 82-72, Veszprém–BKG 68-93, Jászberény–Salgótarján 103-102, Óbudai Kaszások–Nagykőrös 87-75, Cegléd–DEAC U23 80-76, Vasas Akadémia–Phoenix-MT Fót 84-79.

A tabella állása: 1. NKA Pécs 9/1, 2. PVSK-Veolia 9/2, 3. Vasas Akadémia 8/2.