Magabiztosan jutottak a négy közé a kadett lányok

2023. június 02.
Magabiztosan jutottak a négy közé a kadett lányok Magabiztos játékkal, 30 pontos előnnyel jutott a legjobb négy közé leány kadett csapatunk az országos döntőben, amelynek Akadémiánk ad otthont a hétvégén.

Mészáros Ágota két büntetője, majd hárompontosa indította a Nemzeti Leány Kadett „A” Döntő első pécsi érdekeltségű meccsét. Akadémiánk játékosai a kemény védekezés mellett eredményesen is támadtak, amit időkéréssel próbált megállítani a Csata DSE. A parádés pécsi közönség szurkolását élvező csapatunk jól lepattanózott, 23-10-es hazai vezetéssel ért véget az első negyed. A második játékrész elején mindkét oldalról pontatlan kísérletek érkeztek, de tovább tudtuk növelni előnyünket, Kecsmárik Olívia sikeres középtávolijával már 20 pont volt az előnye Szentpáli Gergő csapatának. A Csata DSE/A időkérése sem tudta megállítani gárdánkat, Mészáros Ágota megszerezte második hárompontosát is. 23 pontos pécsi előnynél Szentpáli Gergő is időt kért, tanítványai pedig még magasabb fokozatra kapcsolva 41-15-ös vezetéssel vonulhattak a félidőre.

A szünet a Csatának jött jobban, csökkenteni tudta hátrányát a harmadik negyed elején, Szentpáli Gergő időt is kért. Fontos labdákat szerzett a Csata, amely értékesíteni tudta helyzeteit, Németh Lili kosarával már 20 pont alá csökkent a különbség. A következő pillanatok a távoli dobásoké voltak: pécsi oldalról Bojtár Bettina Beáta, a Csata együtteséből pedig Zakor Izabella szerzett hárompontost. Halmágyi Kitti dupláját követő büntetőjével zárult a negyed (54-33). A negyedik játékrész pontszegényen indult, a rohanást pécsi időkérés állította meg 3 perccel a találkozó vége előtt. Kecsmárik Olívia Anna hárompontosával 30 pontra nőtt a különbség a végére: 73-43-as sikert arattunk a négy közé jutásért vívott meccsen.

NKA Pécs/A – Csata DSE/A 73-43 (23-10, 18-5, 13-18, 19-10)

NKA Pécs/A: Mészáros Ágota 22/9, Bojtár Bettina Beáta 14/6, Csirke Petra Panna, Halmágyi Kitti 7, Gréts Dalma 9/3. Csere: Kecsmárik Olívia 12/3, Takács Mirabel 3/3, Babovics Anja 2, Török Arina 2, Kropp Anna 2, Puskás Lili, Ikládi Anna

Csata DSE/A: Németh Lili 13, Halmy Panka Petra 7/3, Végh Viktória Kitti, Ihring Orsolya 1, Biczó Panna 5. Csere: Zakor Izabella 7/3, Vágó Lili 4, Lipcsik Anna 3/3, Albert-Tóth Léna 3, Ferletyák Zita, Betancourt-Szepessy Marléne, Schmid Sophie

Edzői értékelések:

Szentpáli Gergő (NKA Pécs/A):- Egy ilyen lebonyolítási rendszerben mindig fontos és nehéz az első mérkőzés, de úgy gondolom, hogy magabiztosan vettük az akadályt. A védekezésünk volt a kulcs, amit elterveztünk, sikerült is megvalósítanunk, ezzel a mentalitással kell játszanunk tovább, innentől pedig már csak a holnapi elődöntőre koncentrálunk. Sok sikert kívánok a Csatának!

Mányoky Fanni (Csata DSE/A):- Sajnos nem sikerült meglepetést okoznunk a válogatott játékosokkal felálló pécsi csapat ellen. Gratulálok az ellenfelünknek, dolgozunk tovább!