« vissza a döntő oldalára

Majdnem fordított a BEAC a Vasas ellen

Majdnem fordított a BEAC a Vasas ellen Kiváló első negyedet produkált a Vasas Akadémia csapata a BEAC-Újbuda ellen, aztán meccs további részében megélt az ekkor szerzett előnyéből.

Az első negyed alapján úgy tűnt, sima lesz. A Vasas Akadémia csapata ugyanis állva hagyta a BEAC-ot, percről percre nőtt a különbség, s tíz perc után már 17 pont volt a két együttes között (23-6). Innentől kezdve azonban fordult a kocka! A vasasos lányok mintha azt hitték volna, hogy ezzel le is van tudva a meló, kényelmesen hátra lehet dőlni, az ellenfél viszont iparkodott, próbálta ledolgozni tekintélyes hátrányát.

A nagyszünetig 6 pontra csökkent a Vasas előnye, vagyis minden újra nyílt volt. A harmadik negyedben egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól, így az utolsó felvonás döntött. A 39. percre aztán Séllei hármasa után egyetlen lépésre került a BEAC az ellenfelétől, 67-69 volt az állás. Jöhetett egy idegőrlő utolsó minutum, amely során a Vasas végül kicsikarta a győzelmet.

BEAC-Újbuda KA A–Vasas Akadémia A 70-72 (6-23, 21-10, 21-22, 22-17)

BEAC-Újbuda KA A: Séllei 12/3, Szauter 2, Maschl 2, Gréts 32/3, Németh 12/6. Csere: Kókány 4, Szücs 6. Vezetőedző: Csányi Zoltán. Vasas Akadémia A: Molnár 6, Czirkos 5, Benyovszki 13, Herzog 5, Igaz 5/3. Csere: Harmati 2, Láng-Miticzky 18/12, Kendelényi 4, Duka 8/6, Hruby 6. Vezetőedző: Kertész Dávid.

Csányi Zoltán: – Ilyenkor nehéz bármit is mondani, így inkább csak annyit, hogy gratulálunk a Vasasnak.

Kertész Dávid: – Jó ütemű első negyed után befejeztük a védekezés és a lepattanószedést. Nem szabad huszonvalahány pontokat engedni az ellenfélnek negyedenként, ha a jövőben meccseket akarunk nyerni! Az első negyedért viszont hatalmas gratuláció a lányoknak!