Már biztos: megnyerték az alapszakaszt az U20-as fiúk!

2024. március 03.
Már biztos: megnyerték az alapszakaszt az U20-as fiúk! A huszadik győzelmét is megszerezte U20-as fiú csapatunk, miután hazai pályán nagy energiákat mozgósítva két vállra fektette a szegedieket.

Nem voltunk könnyű helyzetben ezen a meccsen sem, de a fiúk ezúttal is megoldották a problémákat. A Szedeák elleni hazai bajnokin hatalmasat kellett harcolni a győzelemért, aminek meg is lett az eredménye: bár a harmadik negyed után még csak öt ponttal vezettünk (53-48), vagyis szoros volt az állás, a hajrában rátettünk egy lapáttal, így végül 79-61-re nyertünk.

Csapatunkban Bor Gábor dupla-duplázott, 19 pontja mellett 10 lepattanót szerzett, emellett volt 6-6 szerzett labdája és kiharcolt faultja is. A legtöbb pontot a mezőnyben Rátgéber Tamás szerezte, aki 25/6-tal zárta a mérkőzést.

Berkics Bence: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! A sérülések miatt továbbra is nehéz helyzetben vagyunk, szűk rotációval tudtunk ismét csak játszani, ennek ellenére a második félidei nagyon jó energiánknak köszönhetően sikerült behúzni a győzelmet. Ezzel eldőlt, hogy az alapszakaszt már biztosan az első helyen zárjuk, amihez külön gratulálok a csapatnak. Tettünk egy fontos lépést a céljaink elérése felé, de nem szabad, hogy emiatt hátradőljünk és megelégedjünk, hanem továbbra is keményen kell dolgoznunk, hogy kiegészülve a sérülésükből felépülőkkel, a szezon végén révbe érjünk!

NKA Universitas Pécs U20–Szedeák U20 79-61 (21-9, 18-23, 14-16, 26-13)

NKA Universitas Pécs U20: Rátgéber T. 25/6, Bor 19/3, Füzesi 9/6, Antal D. 7/3, Kelemen 11. Csere: Zalay B., Fonyó, Angyal 8. Vezetőedző: Berkics Bence.