« vissza a döntő oldalára

Második sikerét aratta a Soproni Darazsak Akadémia

Második sikerét aratta a Soproni Darazsak Akadémia Az első és az utolsó néhány percet leszámítva végig dominálni tudtak a soproni lányok, így a Darazsak a leány kadett döntőn második csoportmérkőzésüket is megnyerték, ezúttal a BEAC-Újbuda KA/A csapatát múlták felül 88-72-re.

Harcosan kezdett mindkét csapat a soproni Darazsak Sportakadémia – BEAC-Újbuda KA összecsapáson. Az első negyed felénél a fekete mezes újbudaiak jártak előrébb négy ponttal, 14-10-re vezettek. A játékrész második felében jócskán feljavult a soproniak támadójátéka, meg is fordították a mérkőzést. Az első negyedet pontgazdag játékkal 31-24-re nyerték Czirják Szilvia tanítványai, a nagyon jól büntetőző, 10 kísérletből tízet értékesítő BEAC ellen. Lendületesen támadott a folytatásban is a sárga mezes soproni gárda, amely a második periódus derekán tizenegy ponttal járt előrébb (41-30), a nagyszünetre pedig félszáz dobottnál tartottak Kókai Patríciáék.

A második félidőre kipontozódás miatt addigi legjobbját már elveszítő BEAC-Újbuda KA mindent megpróbált, hogy megnehezítse a Darazsak dolgát a harmadik játékrészben, de ezzel együtt is öt ponttal megnyerte ezt a szakaszt is a soproni csapat (30. perc 71-51). A záró játékrészben sem változott sokat a játék képe, a végére faragott hátrányán a BEAC, de végül az előzetesen esélyesebbnek tartott Soproni Darazsak Akadémia győzni tudott, amely a péntek esti utolsó, 19 órakor kezdődő találkozón a házigazda NKA Pécs ellen lép pályára a csoportelsőségért.

Darazsak Sportakadémia/A – BEAC-Újbuda KA/A 88-72 (31-24, 19-11, 21-16, 17-21)
Darazsak Sportakadémia/A: Szabó R. 3, Vasi 14, Kókai 21, Völgyi 11/3, Jancsó 4. Csere: Pásztor 3/3, Rokob 4, Bauer 6, Szabó L. 12/6, Raffay 10, Egresits -, Hawkins -. Edző: Czirják Szilvia
BEAC-Újbuda KA/A: Séllei 11/3, Dormán 5, Gréts 15, Szauter 13, Németh 5. Csere: Kókány 12, Maschl 3, Szücs 4, Havas 4, Mészáros -, Tóth -. Edző:

Czirják Szilvia: Gratulálok a szimpatikusan küzdő BEAC csapatának, akik megnehezítették bizonyos szakaszokban a dolgunkat. Bejutottunk a legjobb négy közé, mely büszkeség! Hajrá Sopron!
Csányi Zoltán: Nyilván a vereség soha nem boldogság, de a mostani helyzetében a csapatnak kifejezetten jó érzésekkel zártuk a mérkőzést. Természetesen gratulálok a szívem egyik „csücskének”, a Sopronnak!