Megcsináltuk! Megnyertük a bajnoki döntőt, A csoport, jövünk!

2023. május 29.
Megcsináltuk! Megnyertük a bajnoki döntőt, A csoport, jövünk! Fantasztikus csatát hozott a bajnoki döntő ötödik összecsapása, a szívinfarktus kerülgette mindkét csapat szurkolóit a negyven perc során. Hatalmas energiákat kellett mozgósítanunk annak érdekében, hogy végül ünnepelhessünk, a vendégek ugyanis gyakorlatilag végig vezettek! Illetve: majdnem végig! A hajrá ugyanis a miénk volt, szenzációs szurkolóink segítségével fordítottunk és bajnokok lettünk!

Nehéz szavakat találni arra, ami ezen a mérkőzésen történt. Az biztos, hogy mindenki számára emlékezetes marad, aki ott volt a csarnokban, igazi sportélményt kaptak a szurkolók sírással, örömkönnyekkel, üvöltéssel, könyörgéssel – olyan érzelmi hullámvasutat lehetett átélni, amire ritkán van példa.

Mondjuk, pont ilyennek kell lennie egy bajnoki döntő utolsó, ötödik mérkőzésének! A végletekig kiélezettnek, és pokolian izgalmasnak.

Ez pedig az volt! A PVSK a meccs elején hamar bizonyította, hogy felállt a két napja hazai pályán kapott pofonból, Harler vezetésével magához ragadta a kezdeményezést, és gyakorlatilag végig vezetett. Az első félidőben az amerikai mindent bedobott, nem lehetett vele mit kezdeni, kész szerencse, hogy a többiek azért nem termelték így a pontokat. Az ellenfél zónája nem igazán ízlett nekünk, folyamatosan futottunk az eredmény után, s bizony nem volt túl szívderítő látni, hogy a 15. percben Takács büntetőjét követően 10 pontra nő a különbség (21-31). Sőt, a 19. percben már 43-28-ra vezetett a PVSK, ami nem sok jót ígért, ám jött Scherer Bálint, bevágott két triplát, és máris lőtávolon belül voltunk. Mindenki tudta, hogy pontosan az ilyen extrákra van szükség ahhoz, hogy le tudjuk gyűrni ellenfelünket.

A nagyszünet után aztán olyan hatalmas csata bontakozott ki a pályán, amilyet ritkán látni. Pokoli szívósan küzdöttünk azért, hogy közelebb kerüljünk, és lépésről lépésre, pontról pontra sikerült is faragnunk a hátrányunkból. Az elképesztő hangulat, szurkolóink fantasztikus bíztatása pedig átragadt játékosainkra, akik egyre inkább eksztázisban kosaraztak. Kovács Pétert így üvölteni még nem igazán láthatta a publikum egy-egy kosár után, de a többiek is úgy harcoltak, mint az oroszlánok. Egymásért, a csapatért, az Akadémiáért, a szurkolókért – és ezt elképesztően jó volt átélni!

Az utolsó negyed előtt már csak 4 pontra voltunk a vendégektől (51-55), ekkor már sejteni lehetett, hogy meg lehet fogni a PVSK-t – ahogy az agár a nyulat. De brutálisan nehéz volt, mert a vendégek nem adtak olcsón egyetlen ziccert, egyetlen pontot sem. Centerünk, Nemanja Djordjevics hatalmasat melózott a palánk alatt, nem mellesleg biztos kézzel dobálta be a büntetőket, Kovács Péter egy hármast tett hozzá, Lados Erik egy duplával és egy triplával segített, miközben iszonyúan keményen védekeztünk. És ez volt mindennek az alapja! A 37. perc végére aztán elfogyott a vendégek előnye, Djordjevics két büntetőjével egyenlítettünk (68-68), s bár Horti egy duplával válaszolt, Kovács Péter újabb hármasa már azt jelentette, hogy mi vezetünk (71-70)! Ekkor már torkaszakadtából üvöltött mindenki, talpon volt az egész csarnok, hátborzongató volt az érzés!

Az utolsó két perc pedig? Az maga volt az álom! Lados közeli (73-70), Lados közeli (75-70), Horti két büntető (75-72), Djordjevics egy sikeres büntető (76-72), Meleg Gergő két büntető (78-72) – és vége!!!

A játékosaink egymás nyakába borultak, ünnepeltek, a szurkolók egymást ölelgették, előkerültek a lépcső alól a pezsgők, fantasztikus volt a hangulat!

A 2022/2023-as szezon magyar bajnoka az NB I. B Piros csoportjában az NKA Pécs lett!

Megérdemeltétek, fiúk! Büszkék vagyunk rátok!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez és a bajnoki címhez! Egyetlen pillanatra sem adták fel, megmutatták a karakterüket, valahogy visszajöttek, és megnyerték ezt a meccset! Továbbá gratulálok a szurkolóinknak, mert az egész sorozat alatt elképesztőek voltak, nagyon sokat köszönhetünk nekik. Nincsenek rá szavak, hogy milyen volt a hangulat. És akkor még itt vannak a stábom tagjai, az erőnléti szakemberek, fizioterapeuták, a gyúró, Nikola, Stefan, Igor, Csabi, akik rengeteget dolgoztak, és akik szinte csodát tettek, mert nagyon sok problémával küzdöttünk. Na meg a két segédedzőm, Sértő Ádám és Berkics Bence, akik kib.…tt jó munkát végeztek!!!

Szrecsko Szekulovics: – Gratulálok az akadémiának a győzelemhez! Nagyon jó mérkőzés volt, amelyen szinte végig vezettünk, aztán az utolsó három percben kikaptunk. Büszke vagyok a csapatomra, mert megmutattuk, hogy tudunk keményen és jól játszani idegenben. Köszönjük a szurkolóinknak a bíztatást, a segítséget, az akadémiának pedig sok sikert kívánunk a következő szezonra.

NKA Pécs–PVSK-Veolia 78-72 (17-19, 17-26, 17-10, 27-17)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, döntő, 5. mérkőzés. Pécs, NKA Aréna, 1250 néző. Vezette: Nagy Viktor, Makrai Márton, Lengyel Ádám. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 6/6, Meszlényi 5, Benke 2, Meleg G. 2, Djordjevics 25/3. Csere: Kovács P. 15/9, Lados 12/6, Scherer 11/9, Kazy. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. PVSK-Veolia: Harler 19/6, Takács 7, Molnár 2, Antóni 10/9, Tóth N. Csere: Horti 11, Bíró O. 5/3, Németh 9/3, Halász 9/3, Bíró L. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A 2022/2023-as szezon végeredménye: 1. NKA Pécs, 2. PVSK-Veolia, 3. Vasas, 4. MAFC.