Megdolgoztak a fiúk a sikerért: visszavágtunk a Nagykőrösnek!

2022. január 16.
Megdolgoztak a fiúk a sikerért: visszavágtunk a Nagykőrösnek! Újabb nagyon fontos mérkőzést nyert meg felnőtt férfi csapatunk, amely a Nagykőrös elleni sikernek köszönhetően továbbra is tartja a harmadik helyét a tabellán.

Tisztában voltunk vele, hogy ezen a mérkőzésen sem indulhatunk ki a tabellán elfoglalt helyezésekből, miszerint a harmadik fogadja a nyolcadikat – kőkemény csatára számítottunk. Szerencsére a találkozó elején mi kaptuk el jobban a fonalat, Djordjevic duplájával a 4. percben már 9-2-re vezettünk. A folytatásban már ellenfelünk is lendületbe jött, ennek pedig az lett az eredménye, hogy az első negyed döntetlennel zárult.

Nagyon úgy tűnt, hogy a második felvonás is hasonlóan kiegyenlített lesz. A 17. percben például még 29-28-ra a vendégek vezettek, akik aztán teljesen leblokkoltak! Innen ugyanis egy 19-2-es etapot repesztettünk, amely során Meszlényi Robi 7, Bíró pedig 6 pontot dobott – a nagyszünetben így magabiztos, 16 pontos (47-31) előnnyel mehettünk pihenőre.

Sajnos a harmadik negyedben hamar kiderült, hogy ez a meccs nincs lefutva! A vendégek két hármassal indítottak, majd szívós munkával egyre közelebb kerültek hozzánk. A 28. percre három pontra, 54-51-re csökkentették hátrányukat, de ebben a szituációban, amikor forró volt a pite, jött Benke Krisztián, bevágott két triplát, ami úgy hatott, mint egy bivalyerős nyugtató. A negyed végére ismét 9 pont volt a két csapat között.

Az utolsó felvonás aztán már nem hozott különösebb izgalmakat. Csapatunk nagyon szépen tartotta, sőt, növelte előnyét, így aztán már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyeri meg a bajnokit. A végeredmény 81-68 lett, vagyis megszereztük a tizenegyedik győzelmünket, és megerősítettük pozíciónkat a tabella harmadik helyén!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, a Nagykőrös jó csapat, több tapasztalt játékosa is van. Negyven percen keresztül keményen kellett dolgoznunk azért, hogy nyerjünk. Ismét voltak hullámhegyek és hullámvölgyek a játékunkban, de végül győztesen hagytuk el a pályát. Sok sikert kívánok a Nagykőrösnek a folytatásra!

Kovács Sándor: – Gratulálok a Pécsnek! Ivica Mavrenski nagyszerűen összerakta ezt a csapatot, amely kiválóan védekezett ellenünk, nagyon jól kivették a kulcsembereinket a játékból. Sajnálom, hogy a második negyed végén volt egy három perces rövidzárlatunk, ez döntőnek bizonyult. A folytatásban próbáltunk visszakapaszkodni, a harmadik negyedben sikerült is négy pontra megközelítenünk a házigazdákat, de aztán elfáradtak azok, akiktől pontokra lehetett számítani. Huszonnégy eladott labdával nem lehet nyerni. Jó mérkőzést játszottunk, további sok sikert kívánok a Pécsnek!

NKA Pécs–Nagykőrösi Sólymok 81-68 (18-18, 29-13, 20-27, 14-10)

NKA Pécs: Bíró L. 21/3, Meszlényi 10/6, Benke 6/6, Kocsis Z. 6, Djordjevic 16/3. Csere: Rátvay 10, Lados 4/3, Kollár 2, Scherer 4, Váits, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Nagykőrös: Fehér 9, Mester 22/15, Timkó 13, Lakosa 6, Molnár M. 1. Csere: Rozs 9/3, Molnár B. 6, Kakulya, Kónya 2, Kocsis A. Vezetőedző: Kovács Sándor.