Megint bizonyítottuk, hogy sokra vagyunk hivatottak – nem sok hiányzott Jászberényben

2022. május 03.
Megint bizonyítottuk, hogy sokra vagyunk hivatottak – nem sok hiányzott Jászberényben Egyszer mindenképpen győznünk kell idegenben ahhoz, hogy megnyerjük a Jászberény elleni elődöntős párharcot – második nekifutásra sem sikerült. Ezúttal sem volt messze a sikertől felnőtt férfi csapatunk, amelyből betegség miatt hiányzott Benke Krisztián.

Tisztában voltunk vele, hogy fölényes hazai győzelem ide vagy oda, ez egy teljesen más meccs lesz, amelyen pokoli nehéz dolgunk lesz. Így is történt. Ráadásul nehezítette a helyzetünket, hogy betegség miatt nem számíthattunk egyik meghatározó játékosunkra, Benke Krisztiánra – de nem volt mit tenni, nélküle kellett mindent megpróbálni!

Nem is érheti szó a ház elejét, mert a srácok mindent megtettek. Az első két negyedet meg is nyerték, de tényleg csak hajszálnyival, így a nagyszünetben 3 ponttal, 40-37-re vezettünk. A folytatás azonban sajnos a házigazdáké volt. A harmadik negyedet 13-2-vel indította a Jászberény, s pillanatok alatt meglépett 50-42-re, de ezt a rohamot még visszavertük, Bíró Levente duplájával a 26. perc végén 52-52-re állt a meccs. A negyed végére 5 ponttal megint elhúztak a hazaiak (62-57), de nem tudták dűlőre vinni a dolgot, mert Scherer triplájával a 33. percben újfent egyenlítettünk (62-62). Nem sokkal később egy újabb Scherer-hármassal már mi vezettünk (66-67), ami felcsillantotta a reményt, ám a hajrá ellenfelünknek sikerült jobban: néhány pontot előnyével nagyon jól sáfárkodott a Jászberény, amely végül 6 ponttal, 81-75-re megnyerte a mérkőzést.

Földi Sándor: – Végig viszonylag jól játszottunk, ám a nyolc-tíz pontos előnyünket pillanatok alatt eladtuk buta hibák miatt. Viszont meg kell dicsérnem játékosaimat, mert mindenki, aki pályára lépett, hozzátett a csapat teljesítményéhez. Egy nagyon jó Pécset vertünk meg, akiknél ugyan egy meghatározó játékos, Benke Krisztián hiányzott, de így is nagy küzdelemre késztettek bennünket. Külön köszönet jár a közönségnek a fantasztikus hangulatért. Csütörtökön Pécsett le szeretnénk zárni a párharcot!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Jászberénynek! Megyünk tovább és csütörtökön nálunk folytatjuk a párharcot. Azért lépünk majd pályára, hogy kiharcoljuk a mindent eldöntő ötödik mérkőzés lehetőségét.

Kocsis Zalán: – Támadásban és védekezésben is követtünk el hibákat, ami miatt vereséget szenvedtünk. Holnap kielemezzük a hibákat, és csütörtökön kiegyenlítjük a párharc állását.

A három győzelemig tartó párharcban 2-1-re vezet a Jászberény. Folytatás csütörtökön (17.30) Pécsett, nyernünk kell!

A másik elődöntős párharcban is a pályaelőnyről induló csapat, vagyis a Honvéd vezet 2-1-re a Vasas ellen, miután a harmadik meccsen 72-50-re nyert saját otthonában.

Jászberény–NKA Pécs 81-75 (17-18, 20-22, 25-17, 19-18)

Férfi NB I. B Piros csoport, elődöntő, 3. mérkőzés. Jászberény: Nagy S. 14/6, Rosic 10, Velkey 28/15, Meleg K. 4, Dukic 6. Csere: Olasz 4, Lewis 8, Kucsora 4, Homoki 3, Várbíró. Vezetőedző: Földi Sándor. NKA Pécs: Lados 2, Meszlényi 19/9, Scherer 13/9, Rátvay 2, Djordjevic 19/9. Csere: Bíró L. 10/3, Kocsis 6, Kollár 4, Váits, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.