Megmutatták a fiúk, hogy milyen karakterek!

2020. december 12.
Megmutatták a fiúk, hogy milyen karakterek! Meghatározó játékosok hiányoztak csapatunkból, a harmadik negyedben a gödör alján voltunk, hiszen 18 ponttal vezettek a vendégek, a rendes játékidő végén mégis megnyerhettük volna a meccset. Nem sikerült, jöhetett egy hosszabbítás, aztán még egy – végül kétpontos vereséget szenvedtünk.

Fél hatkor kezdődött a mérkőzés. Nyolckor ért véget…

Elképesztően izgalmas, köromrágós, ritkaságszámba menő mérkőzést vívott felnőtt férfi csapatunk a Veszprémmel az NB I. B Piros csoportban. Nem sok jót ígért nekünk, hogy nem számíthattunk Aleksa Dobrijevicre és Uros Rosicra, vagyis két meghatározó játékosra, ugyanakkor így több lehetőséget kaptak olyan fiatalok, mint például Herger Salamon és Schmera Gergely.

A harmadik negyed elején nem úgy tűnt, hogy kiélezett lesz a végjáték. Bár játékosaink nagyon igyekeztek, ha kellett, vetődtek a labdákért, a vendégek szép lassan elhúztak. A 23. percben 38-56-ra állt a mérkőzés – nagyon távolinak tűnt egy lehetséges győzelem. De nagyon jó volt látni, hogy a fiúk nem adták fel! Szigorúbb lett a védekezésünk, ennek köszönhetően támadásban is hatékonyabbá váltunk, és szép lassan visszakapaszkodtunk. Hatalmas energiával és lendülettel játszott csapatunk, s olyannyira elkaptuk a fonalat, hogy 59-59-nél utolértük ellenfelünket.

Az utolsó negyedben aztán nagyon közel álltunk ahhoz, hogy győzzünk. Gáspár Mátyás emberfelettit birkózott a palánk alatt Dukiccal, Váits bevágott egy triplát, 79-73-nál pedig úgy tűnt, meglesz. De a veszprémiek is nagyot küzdöttek. Fordítottak, s 81-82-nél már csak 4,4 másodperc volt csak hátra. A kiválóan játszó Scherer Bálintnak azonban ennyi is elég volt ahhoz, hogy kiharcoljon egy faultot. Jöhetett a két büntető a súlyos csendben: az első bement, a második kijött…

Majdnem megnyertük.

De jött a hosszabbítás. Az első öt perc végén Scherer bevágott egy triplát, ezzel lett 96-96. Sosem akart befejeződni ez a meccs! A második ráadás utolsó pillanatai is újabb hosszabbítást ígértek, de az utolsó pillanatban Szabó Péter ziccerbe került, bedobta, s ezzel eldöntötte ezt a maratoni csatát (103-105).

Iszonyú szomorúak és csalódottak voltak a fiúk. Nem volt rá okuk. Óriásit harcoltak, mindent kiadtak magukból, megmutatták, milyen karakterek! S mi másból lehet tanulni, tapasztalatot szerezni, ha nem egy ilyen mérkőzésből?! Csak egy kis szerencse hiányzott. Szép volt, srácok!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok az ellenfelünknek! Nagyon kiélezett mérkőzés volt, két hosszabbítás döntött, úgy érzem, egy pici hiányzott ahhoz, hogy mi nyerjünk. A rendes játékidő végén a kezünkben volt a sansz a győzelemre, az első hosszabbítás végén viszont csak egy triplával tudtunk egyenlíteni. Nagyon egál meccs volt ez.

Baksa Szabolcs: – Óriási thriller volt! Mindkét csapat megtett mindent a győzelemért. Gratulálok a fiatal pécsi csapatnak, kulturált, jó kosárlabdát játszik, erre van szüksége a magyar kosárlabdának. Bárki megnyerhette volna ezt a meccset, nyilván nagyon örülök annak, hogy ez nekünk sikerült.

NKA Pécs–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 103-105 (18-20, 18-28, 25-13, 21-21, 14-14, 7-9) – kétszeri hosszabbítás után

Férfi NB I. B Piros csoport. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Varga Zoltán, Reisz Péter, Vadász Csaba. NKA Pécs: Fülöp Zs. 2, Lados 15/3, Benke 8/6, Fekete 10, Gáspár M. 3/3. Csere: Scherer 33/12, Váits 19/9, Kollár 7/3, Herger 4, Schmera 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. HOYA-Pannon Egyetem Veszprém: Szűcs 5, Szabó P. 22/3, Madár 28/24, Orgona 15/3, Dukic 27/3. Csere: Birkás 2, Futó 6, Sipos. Vezetőedző: Baksa Szabolcs.