Megnyerték a fiúk a régiós döntőt, jöhet az EYBL szuperdöntője!

2022. április 04.
Megnyerték a fiúk a régiós döntőt, jöhet az EYBL szuperdöntője! Hibátlan teljesítménnyel, mind a négy mérkőzését megnyerve végzett az első helyen serdülő fiú U14-es csapatunk az Akadémiánkon megrendezett EYBL régiós döntőben. Megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek, milyen színvonalon dolgozunk!

A régiós döntő során zsinórban a Honvédot, a macedón Vardar Skopjét, majd a bosnyák Buducnost Bijeljinát is legyőzte serdülő fiú U14-es csapatunk, amely az utolsó körben a cseh TJ Sokol Prazsky együttesével találkozott. Az eddigi eredmények alapján sejteni lehetett, hogy meglesz a negyedik sikerünk is, de természetesen nem adták ingyen, meg kellett érte dolgozni! Az első két negyedben még tartotta velünk a lépést ellenfelünk, de így is 11 ponttal (42-31) vezettünk a nagyszünetben, a folytatásban azonban végképp leszakítottuk a prágaiakat. Az utolsó két negyedben mi még mindig bírtuk erővel, mindössze 14 pontot kaptunk, s végül nagy fölénnyel, 91-45-re győztünk!

Bolyos Róbert: – Gratulálok a csapatnak a régiós bajnoki címhez! Úgy gondolom, a négy mérkőzésünk során sikerült megmutatnunk, mit is képviselünk! A srácoktól viszontláttam az edzéseken gyakoroltakat mind védekezésben, mind támadásban. Aki pályára lépett, mindig próbálta kihozni magából a maximumot, igazi csapatmunka volt az elért siker. Nem akarunk lassítani, igyekszünk a szuperdöntőn minél jobb játékkal egy szép eredményt elérni!

Az Akadémiánkon megrendezett torna során nagyon szép különdíjakat is kiérdemeltek csapatunk játékosai. A torna legértékesebb játékosa (MVP) Pavlík Benjámin lett, az All Star-ötösbe bekerült Burony Bálint, a csapatunk legjobbjának pedig Hirth Bálintot választották.

NKA Pécs–TJ Sokol Prazsky 91-45 (22-18, 20-13, 26-10, 23-4)

NKA Pécs: Pavlik 22/3, Hirth 6, Gasteiger 2, Rácz 13/3, Burony 15. Csere: Szalontai 2, Baráth 7, Király 5/3, Gáspár V. 4, Horvát 6, Amidezic 7/3, Marokházi 2. Vezetőedző: Bolyos Róbert.