Megszereztük az ötödik helyet

2019. május 26.
Megszereztük az ötödik helyet 70-66-ra nyert az egész döntő alatt remek csapatjátékot mutató, végig egymásért harcoló lányokból álló Rátgéber Akadémia a Debrecen ellen, így megszerezte a Nemzeti Serdülő Leány "A" Döntő ötödik helyét.
Két motivált, harcos mentalitással kiálló csapat lépett pályára az ötödik helyért. A pontgazdag első negyedben a Debrecen vezére Papp Lilla volt, aki a negyed végén már 16 pontnál tartott, míg a pécsi oldalon Szűcs Anna és Martin Anna termelte a pontokat. Papp révén már 13-20-ra vezetett ellenfelünk, mikor elkezdtük a felzárkózást, és pontos akciókkal 21-20-nál átvettük a vezetést is. A negyed 25-22-es pécsi vezetéssel zárult.

A második negyedben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, Morshauzer Petra 2+1-gyével alakult ki a legnagyobb pécsi előny a negyed végére (39-34).

A harmadik negyedet 5-0-s szériával indította csapatunk, 10 pontra növelve a különbséget (44-34). Ezt az előnyt tovább növelték Hartung Anita tanítványai, negyedet 56-44-re nyerte csapatunk.

Az utolsó játékrészben a Balassa-Papp páros indított rohamot, 56-51-re feljött a Debrecen. Hartung Anita időkérése után Kohn Petra talált be középtávolról, de Papp 2+1-gyével újra 4 pontra csökkent a pécsi előny. Simon nagyszerű megoldásai révén távolodott ellenfelétől a Pécs (62-54). Feszült végjáték következett, Fekete Letícia, Karácsonyi-Domány Liza, majd Simon Dorottya is kipontozódott a pécsi oldalon, Papp védelmét pedig nem sikerült megoldani, büntetőkkel jött egyre közelebb a Debrecen. Egészen 66-64-ig zárkóztak Pappék, de Martin Anna kiharcolt faultja után hibátlanul büntetőzött. Ekkor már az utolsó percen belül jártunk, a másik oldalon pedig Papp szerezte meg csapata 66. pontját, melyből 38-at ő jegyzett. A bónusz büntető azonban kimaradt, az utolsó fél percet pedig remekül oldotta meg csapatunk. Pusztai kiharcolt faultja után egy büntetője volt sikeres, a lányok visszaszerezték a labdát a Debrecentől, a végeredményt pedig Martin Anna büntetője állította be, 70-66-ra nyert az egész döntő alatt remek csapatjátékot mutató, végig egymásért harcoló lányokból álló Rátgéber Akadémia.

Kosárlabda Akadémia Pécs-Debreceni KA 70-66 (25-22, 14-12, 17-10, 14-22)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Szűcs 15, Martin 10, Simon 9, Kohn 9, Karácsonyi-Domány 8, Morshauzer 8, Jónás 4, Pusztai 3, Szieberth 2, Szakács 2, Fekete-.