Megvan a junior fiúk második győzelme is – megdolgoztak érte!

2022. május 27.
Megvan a junior fiúk második győzelme is – megdolgoztak érte! A DEAC KA ellen is győzött junior fiú csapatunk az országos döntőben, a második csoportmeccsünk a harmadik negyedben dőlt el a javunkra. Este (19.00) jöhet a Budapesti Honvéd elleni csata!

A csütörtöki, Dávid Kornél KA elleni mérkőzésen bemelegedett csapatunk, felvette az országos döntő ritmusát. A második csoportmeccsünkön már keményebb ütközetre volt kilátás, hiszen egy másik kiemelt akadémia, a Debrecen együttesével találkoztunk.

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladt a két csapat, minden egyes kosarunkra jött válasz a túloldalról. A folytatásban azonban szép lassan meg tudtunk lépni ellenfelünktől, s amikor Kelemen Benjámin zsákolásokkal szerzett pontokat, már érezhető volt, hogy megvan a kellő önbizalmunk, és jó úton jár a csapat. A nagyszünetben 7 ponttal vezettünk (28-35), ami még nem volt garancia a sikerre, de a határozott védekezésünk nem sok jót ígért ellenfelünknek.

A nagyszünet után is a mi akaratunk érvényesült, Meszlényi és Merkl pontjaival tíz fölé vittük a különbséget (28-39). Sokkal több is lehetett volna a két csapat között, de a büntetőkkel ezen a meccsen egész egyszerűen hadilábon álltunk: 14/32-es mutatót produkáltunk, ami 44 százalékot takar… De büntetők ide vagy oda, a győzelmünk nem forgott veszélyben. A harmadik felvonást 22-15-re nyertük meg, vagyis az utolsó negyed előtt 57-43-ra vezettünk. Ezt a tíz percet már ellenfelünk húzta be, de ez már nem osztott, nem szorzott: 66-55-ös győzelmet arattunk, így két kör után is hibátlanok vagyunk az A csoportban!

Kádár Tamás: – Teljesen más energiaszinttel léptünk ma parkettre, így sikerült egy jó mérkőzést játszanunk. Sokat fejlődtünk a két meccs között, délután szeretnénk megszerezni az első győzelmünket.

Vladan Glavinic: – Egy nagyon feszült mérkőzésen vagyunk túl, ugyanis ez sorsdöntő volt mindkét fél számára. Mindenképpen szerettünk volna nyerni, hogy kedvező helyzetből várjuk a folytatást. Gratulálok a hazaiaknak, keményen küzdöttek, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban!

DEAC KA A–NKA Pécs A 55-66 (17-17, 11-18, 15-22, 12-9)

DEAC KA A: Fekete 15, Gadus 9, Jankó 6/6, Hegedűs 8, Udemezue 2. Csere: Seszták 2, Orosi 4, Magyari 7/3, Hibján 2, Varga B., Czipka, Debreczeni. Vezetőedző: Kádár Tamás. NKA Pécs A: Meszlényi 7, Merkl 9/3, Árva-File 4/3, Prodanovic 9/3, Schmera 16. Csere: Kelemen 14, Bor, Krkljes, Tomic 2, Zalay B. 5/3, Boljos M., Habling. Vezetőedző: Vladan Glavinic.