Megvan a kadett lányok harmadik győzelme is!

2021. október 22.
Megvan a kadett lányok harmadik győzelme is! Nagy tempót diktált, és jól is játszott kadett leány A csapatunk Sopronban, aminek magabiztos győzelem lett az eredménye.

A kiemelt kadett bajnokságban Sopronban, a Darazsak Sportakadémia B ellen lépett pályára csapatunk. A hosszú utazás ellenére hatalmas lendülettel, nagy iramot diktálva játszottak a lányok, a sok labdaszerzésnek köszönhetően már az első negyedben jelentős különbség alakult ki. A védekezésünk és a kizárásaink még mindig hagytak némi kívánnivalót maguk után, de ezekben is látszott már egyénileg és csapatszinten is a fejlődés. A nagyszünetben már 28 pont volt az előnyünk (18-46), amit a folytatásban tovább növeltünk, s végül 97-46-ra győztünk.

Eördögh Edit: – Támadásban ötletesen és igazi csapatként játszottunk! Örülök, hogy a hosszabb kihagyás után visszatérő játékosaink bátran és eredményesen szálltak be a játékba. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, a hibáinkból tanulva készülünk a hétvégi junior bajnoki mérkőzésre!

Darazsak Sportakadémia B–NKA Pécs A 46-97 (5-23, 13-23, 17-28, 11-23)

NKA Pécs A: Küllős 12, Piukovits 14, Halmágyi Kitti 10, Szakolczi 21, Árvai 3. Csere: Jónás 13/6, Bojtár Bettina 10, Felső, Bercsi 10, László A. 2, Kropp A. 2. Vezetőedző: Eördögh Edit.