Megvan a második győzelmünk az EYBL-ben!

2022. február 04.
Megvan a második győzelmünk az EYBL-ben! A nagyszünet után már sokkal jobban védekezett fiú U20-as csapatunk, ennek köszönhetően magabiztosan nyert a London United ellen az EYBL-ben.

A Szlovákiában, Léván zajló U20-as EYBL-forduló második napján a BC London United volt csapatunk ellenfele. Az első negyedben mindenki töltött és tüzelt, egyik fél sem igazán ügyelt a védekezésre, így sok pont esett. A folytatásban már határozottabban, keményebben játszottunk, ennek köszönhetően a nagyszünetben már 9 ponttal (44-35) vezettünk, s a második félidőben tovább növeltük az előnyünket. Az utolsó tíz percben aztán teljesen ellenfelünk fölé nőttünk, mindössze 5 pontot kaptunk, így végül 77-54-re nyertünk.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést, mind támadásban, mind védekezésben határozatlanok voltunk. Tizennyolc pontot kaptunk az első félidőben gyorsindításból, ez a szám a második félidőre nullára redukálódott, ezért tudtunk nagyarányú győzelmet aratni. Támadásban még mindig fegyelmezetlenek vagyunk, viszont elképesztő energia van a pályán, és nagyon sok érkezik a kispadról is. Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a továbbiakban!

BC London United–NKA Pécs U20 54-77 (24-24, 11-20, 14-16, 5-17)

NKA Pécs U20: Molnár 21/6, Rátgéber T., Kazy 21/9, Bálint Z., Kármán 15/3. Csere: Staubach 4, Bánfi 7, Vasas 4, Kovács B. 2, Jolsvai, Antal D. 3, Slézia. Vezetőedző: Sértő Ádám.